Stávkari v Košickom samosprávnom kraji neveria v tesný súboj


Foto: Stávkari v Košickom samosprávnom kraji neveria v tesný súboj Foto: ilustračné

Na zajtrajšie voľby do orgánov samosprávnych krajov zareagovala aj stávková kancelária Fortuna, ktorá ponúka možnosť podať si kurzové stávky na jednotlivých kandidátov na predsedov. V Košickom kraji podľa stavkujúcich vítazí Richard Raši. V Žilinskom kraji je pritom rozdiel medzi prvými dvoma kandidátmi najnižší.


Pripomíname, že kurzové stávky reflektujú, okrem očakávania bookmakerov, aj to, ako vo víťazstvo kandidátov veria jednotliví tipujúci. Zmeny kurzov teda ovplyvňuje aj množstvo stavených peňazí a počet tipujúcich na daného kandidáta. Zaujímavosťou je, že stávková kancelária Fortuna do ponuky zaradila šesť kandidátov, celkovo ich však kandiduje dvanásť. V prehľade chýba Adam Šepetka, Rudolf Botka, Jozef Červenák, Jaroslav Džunko, Oliver Petrík, Lukáš Sisák.


Stávkujúci zákazníci Fortuny spolu s bookmakermi najviac veria vo víťazstvo Richarda Rašiho, po ňom nasleduje Rastislav Trnka. Naopak, najnižšie preferencie má u stávkujúcich Jarmila Tkáčová. Je však nutné podotknúť, že vzorka stávkarov nemusí byť, a pravdepodobne ani nie je, reprezentatívna. 


Kurzy na víťaza volieb predsedu do Košického samosprávneho kraja k 3.11.2017 9:30 hod., zoradené od najnižšieho:


Raši R. - 1.02 

Trnka R. - 6

Surmánek Š.- 20

Pataky K. - 20

Bačinský R. - 20

Tkáčová J. - 25

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Fortuna