Tragické nedeľné ráno pri Michalovciach, 39-ročný vodič ťahača s návesom náraz do stromu neprežil


Foto: Tragické nedeľné ráno pri Michalovciach, 39-ročný vodič ťahača s návesom náraz do stromu neprežil Foto: KR PZ Košice

V nedeľu 1. júla 2018 okolo 5:30 hod. sa na štátnej ceste smerom od obce Trhovište na mesto Michalovce stala tragická dopravná nehoda. Podľa doterajších zistení 39- ročný vodič z okresu Snina viedol ťahač s návesom, pričom pravdepodobne z dôvodu nevenovania sa vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke prešiel s vozidlom do protismeru, zišiel mimo cestu, kde sa v priekope s ťahačom prevrátil a narazil do stromu. 

Vodič pri dopravnej nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. U nebohého muža bude prítomnosť alkoholu zisťovaná pri pitve. Predbežná škoda no vozidle bola vyčíslená na 10.500 eur. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, miera zavinenia i bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody,“ uviedla Lenka Ivanová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach. 

Bezpečná jazda si vyžaduje maximálnu sústredenosť, opatrnosť a ostražitosť v cestnej premávke sú veľmi dôležité. Len vďaka nim možno predísť tragédiám a škodám na majetku. K väčšej bezpečnosti na cestách môže prispieť každý účastník cestnej premávky svojím zodpovedným správaním a dodržiavaním pravidiel cestnej premávky. Ak budeme všetci vzájomne dodržiavať pravidlá cestnej premávky a správať sa k sebe navzájom ohľaduplne, bude náš pohyb po ceste či chodníku bezpečný.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice