- 24. jún 2025 o 15:45
Krvavý incident v Rožňave má aj svojho hrdinu. Policajt Igor chytil muža, ktorý dobodal svoju manželku pred ich synom
Východným Slovenskom rezonuje tragédia, ku ktorej došlo v úvode týždňa v areáli evanjelickej základnej školy v Rožňave. Muž tam pred zrakom svojich dvoch detí dobodal svoju 40-ročnú manželku. Tá mala utrpieť rany nožom do oblasti brucha a hrudníka, zasiahnuť mal aj jej srdce. V kritickom stave bola prevezená do nemocnice, tam, žiaľ, zraneniam podľahla.
Podozrivý muž, ktorý mal byť v minulosti už súdne trestaný, sa dal po incidente na útek smerom na neďalekú autobusovú stanicu, no zakrátko sa ho podarilo policajtom zadržať. Hoci policajti nevedeli, o koho spočiatku ide, prezradiť ho mala krv na oblečení.
„Príslušník bezodkladne túto osobu prenasledoval a akonáhle ho dobehol, vyrazil mu z ruky nôž, zvalil ho na zem a zabránil mu v ďalšom pohybe. Tu sa k nám pridali kolegovia z policajného zboru, ktorí tento prípad ďalej realizujú,“ uviedol pre Televíziu Joj náčelník mestskej polície Róbert Hanuštiak.
Dotyčnému mestskému policajtovi, ktorý muža dolapil a zabránil tak ďalším možným ohrozeniam na životoch, sa poďakoval aj primátor mesta Rožňava Michal Domik: „Som hrdý na mestskú políciu, obzvlášť na jedného nášho príslušníka – Igora Leitnera, ktorý minulý týždeň zadržal celoslovenský hľadanú osobu a teraz zadržal páchateľa, ktorý dobodal svoju 40-ročnú manželku a s krvavým nožom sa vyhrážal okoloidúcim. Vážený pán Leintner, v mene všetkých občanov nášho mesta Vám ďakujem za poctivo odvedenú prácu a za pocit, že sa v našom meste aj vďaka Vám a Vašim kolegom môžeme cítiť bezpečne. Ďakujeme.“
Slová vďaky a uznania prichádzajú aj od obyvateľov Rožňavy, ktorí si cenia nielen profesionalitu, ale najmä odvahu, s akou policajt Igor zakročil proti nebezpečnému útočníkovi. Ich reakcie na sociálnych sieťach sú plné obdivu, podpory a rešpektu k zásahu, ktorý zabránil ďalšej možnej tragédii.
„Nie každý sa vie postaviť k mužovi, ktorý vraždil a má nôž. Ďakujeme,“ skonštatovala Eva. „Veľká vďaka. Stretávam v meste a klobúk dole pred takýmto človekom, nech sa darí,“ pochválila Monika.
„Igor je správny chlap na správnom mieste. Super robota priateľu,“ povzbudil Ján. „Igor bol vždy kolega, ktorého sme si vážili a som pyšná na to, že som ho pred vyše 20 rokmi mohla spoznať. Igi, drž sa,“ nešetrila chválou Katarina.
Samozrejme, vďaka patrí všetkým členom záchranných zložiek, ktorí v osudný deň zasahovali a pomôžu pri objasňovaní prípadu. Momentálne vo veci prebieha trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy.
Minútky zo Slovenska
- 26.04. VIDEO: Cyklisti v Martine zrazili korčuliarku. Mladú ženu nechali so zlomenou sánkou ležať na zemi a ušli
- 26.04. Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, prvú predajňu otvorí v tomto meste
- 26.04. FOTO: Peter sa vrátil do Kremnice z Talianska a otvoril si tu vlastný obchodík, obyvatelia si ho okamžite obľúbili
- 26.04. V Trnave pribudli nové kamery s reproduktormi, tie vás môžu aj verejne napomenúť. Novinka vzbudila poriadne vášne
- 26.04. FOTO: Turistický vláčik v Trenčíne otvára svoju sezónu, cez Mierové námestie vás ale tento rok neprevezie
- 26.04. Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, prvú predajňu otvorí v Nitre
- 26.04. VIDEO: Obiehať Teslu sa nevyplatí. Bratislavčan tak prišiel o vodičák za tri sekundy
- 26.04. Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 26.04. Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 26.04. Študenti rozhodli. Toto je Učiteľ roka 2025 na MTF STU v Trnave
- 26.04. Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 26.04. Poslanca Jána Ferenčáka fyzicky napadli pred jeho dcérou, prehovoril o tom, čo sa stalo
- 26.04. Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel
- 26.04. FOTO: Vedeli ste, že aj Žilinský kraj má svoj Yellowstone ? Farebné jazierka so sírnym zápachom pozná len málokto
- 26.04. Bánovce získali viac ako 600-tisíc eur na novú cyklotrasu, mesto chce posilniť prepojenie s okolitými obcami