Počas 24-hodín sa na cestách Košického kraja stali dve tragické dopravné nohody


Foto: Počas 24-hodín sa na cestách Košického kraja stali dve tragické dopravné nohody
Galéria: 3 fotky
Foto: KR PZ Košice

V utorok 19. júna 2018 došlo v Rožňave k vážnej dopravnej nehode na jednej z križovatiek rožňavských ulíc medzi vozidlom značky Ford Focus, ktoré viedla 61-ročná vodička z Rožňavského okresu a 24-ročným motocyklistom z Rožňavy.

Vodička bola po dopravnej nehode podrobená dychovej skúške s negatívnym výsledkom, motocyklistovi bola na zistenie prítomnosti alkoholu odobratá krv. Motocyklista bol po zrážke s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnice, kde im dnes nadránom podľahol. Predbežná škoda bola vyčíslená na 8.000 eur,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

S pribúdajúcimi stupňami na teplomeroch pribúdajú aj na cestách účastníci cestnej premávky. Nielen vodiči motorových vozidiel, ale i motocyklisti.

K dopravnej nehode došlo aj včera 20. júna 2018 krátko pred 7. hodinou na Sečkovskej ceste v Košiciach v smere do centra mesta. Podľa predbežnej lekárskej správy pravdepodobne z dôvodu náhlej zdravotnej indispozície 50-ročný vodič z Košíc zišiel s vozidlom zn. Citroen Jumpy z vozovky a narazil do zastávky MHD, kde v tom čase stáli 2 chodkyne.

Jedna z nich utrpela ťažké zranenia, druhá sa zranila ľahko. Vodič vozidla po prevoze do nemocnice zomrel. Predbežná škoda bola vyčíslená na 4.000 eur. Presná príčina dopravných nehôd, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala Mésarová.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice