- 22. jún 2025 o 23:00
VIDEO: Na Sídlisku Ťahanovce v Košiciach zhorelo celé auto. Plamene poškodili aj fasádu bytovky
Hasiči boli v sobotu poobede vyslaní na Berlínsku ulicu na košickom Sídlisku Ťahanovce, kde v blízkosti obytného domu horelo motorové vozidlo. O danej skutočnosti informoval miestny obyvateľ Michal, ktorý bol očitým svedkom hasičského zásahu.
Podľa jeho informácií došlo na vozidle k technickej poruche, kvôli ktorej vznikol požiar. Ten sa v priebehu pár sekúnd mal rozšíriť na celé auto. Keďže jeho majiteľ nemal k dispozícii prístroje na uhasenie požiaru, privolal na pomoc hasičskú hliadku.
„Všetko ‚dobre dopadlo‘, nikto nebol zranený. Policajti kontrolovali priestor a hasiči v čo najkratšom čase uhasili požiar. Zásah a následné úkony prebiehali v profesionálnom režime, za čo im patrí moja vďaka a obdiv,“ zhodnotil očitý svedok Michal.
Aktualizácia z pondelka 23. júna o 9:35 hod.:
Hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach Jozef Bálint pre Košicak uviedol, že k požiaru boli vyslaní štyria príslušníci HaZZ s jedným kusom hasičskej techniky. Keď dorazili na miesto, horelo už celé vozidlo.
Plamene poškodili aj fasádu obytného domu. „Príslušníci požiar zlikvidovali za použitia 2 000 litrov vody a jedného útočného prúdu. Pri požiari neevidujeme zranenú ani usmrtenú osobu,“ ozrejmil Bálint. Na miesto dorazil aj zaisťovateľ príčin vzniku požiaru.
Podľa jeho zistení za vznietenie vozidla môže prevádzkovo-technická porucha vozidla spôsobená netesnosťou a následným únikom prevádzkových kvapalín na horúcu časť výfukového potrubia vozidla. Predbežne vyčíslená škoda sa odhaduje na 500 eur.
Minútky zo Slovenska
- 19:10 Poslanec Ľubomír Galko skončil na pohotovosti. Nešťastne spadol, vraj to brutálne bolelo
- 19:10 Kaliňák prijal výzvu študentov na diskusiu: V Žiline bude čeliť otázkam maturantov
- 19:10 Poslanca Jána Ferenčáka fyzicky napadli pred jeho dcérou, prehovoril o tom, čo sa stalo
- 19:10 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta sa vyšplhá až na 650 eur, no platí dôležitá výnimka
- 18:50 Chceš 4-tisíc eur? Stačí sa stať šoférom MHD v Bratislave. Dopravný podnik ponúka aj ďalšie benefity
- 18:20 V Lučenci došlo k takmer dokonalej lúpeži, prípad mal však nečakaný zvrat, zaskočil aj policajtov
- 18:20 Na jednej z levických ulíc dochádza k nechutným incidentom. Na ľudí niekto z okna paneláku leje vodu a hádže vajcia
- 18:20 Súd uzavrel prípad Adama z Nového Mesta, ktorý airsoftovou zbraňou strieľal na spolužiakov. Namiesto trestu dostal iba..
- 18:00 Mladučká Simona zo Smrečian zmizla počas víkendovej noci. Pátranie už odvolali
- 18:00 FOTO: Hlavná ulica v Trnave sa opäť zmenila na ateliér. Vznikol nový hastag #TRNAVA
- 17:30 Ak máte tento bicykel z Decathlonu, pozor! Predajca vyzýva zákazníkov na okamžité vrátanie, oprava bude BEZPLATNÁ
- 17:30 VIDEO: Kolobežkár jazdil v protismere na kruhovom objazde na Orave. Robí to pravidelne, tvrdia vodiči
- 17:00 FOTO: Milovníci kúpeľov sa do teplického Hammamu vracajú už celé roky, vedeli ste, že ide o európsky unikát?
- 17:00 Študenti rozhodli. Toto je Učiteľ roka 2025 na MTF STU v Trnave
- 17:00 FOTO: Prešovčanov zaujala nádherná kvetinová výzdoba v Košiciach. Prečo to nemáme aj my?, pýtajú sa