Letná sezóna kúpalísk začína, plavecký bazén na Rumanovej ulici otvoria už v sobotu 16. júna


Foto: Letná sezóna kúpalísk začína, plavecký bazén na Rumanovej ulici otvoria už v sobotu 16. júna Foto: Mesto Košice

50 metrový plavecký bazén Mestského kúpaliska na Rumanovej ulici otvoria už v sobotu 16. júna 2018. Správca kúpaliska Tepelné hospodárstvo s.r.o. Košice (TEHO) v spolupráci s Mestom Košice, zrealizovalo rekonštrukciu bazéna, ktorého pôvodné teleso bolo vybudované ešte v 60. rokoch minulého storočia.  

Teleso bazéna v posledných rokoch vykazovalo viacero porúch, ktoré spôsobovali prelievanie vody cez prielivy pri plnej prevádzke čerpadiel pre cirkuláciu vody pri čistení. Objavovali sa aj praskliny telesa na viacerých miestach a úniky vody v rozsahu až 40m³ denne, čo malo za následok zvýšenú spotrebu chémie a tepla.

Rekonštrukciu sme realizovali osadením nového bazénového telesa, v antikorovom prevedení, do pôvodného telesa. Celková hĺbka bola znížená o 20cm, zo 190 na 170, čím vychádzame v ústrety aj menej zdatným plavcom a zároveň znižujeme ekonomickú náročnosť jeho prevádzky,” povedal riaditeľ spoločnosti TEHO s r.o., Ing. Štefan Kapusta.

Bazénové rozvody, spevnené plochy aj brodítka tiež prešili rekonštrukciou, zriadili sa nové oplachové prípojky k prevádzkovému čisteniu okolia bazéna.

Keď som chodil na tunajšie kúpalisko ako malý chlapec, pamätám si, že tu bývala dosť chladná voda. Neriešil som, kedy bol vybudovaný pôvodný bazén, nevedel som, že to bolo ešte v 60-tych rokoch, ani to, že postupne praskal a unikali z neho kvôli tým prasklinám desiatky kubíkov vody denne. Som veľmi rád, že dnes tu máme nový nerezový bazén a nepochybujem o tom, že je v ňom oveľa príjemnejšia voda ako za mojich detských čias,” dodal viceprimátor Košíc, Martin Petruško.


Plánované otvorenie sezóny :

1. Mestská plaváreň, kúpalisko Rumanová – 16.6.2018 

2. Kúpalisko Červená hviezda – 30.6.2018 

Vstupné:  

Napriek investíciám do noviniek a vylepšení, ostáva výška vstupného nezmenená, na úrovni roku 2017Zdroj: Mesto Košice