Bábkové divadlo: príbeh o rytierovi, ktorý hľadá svojho koňa a o koňovi hľadajúceho svojho rytiera


Foto: Bábkové divadlo: príbeh o rytierovi, ktorý hľadá svojho koňa a o koňovi hľadajúceho svojho rytiera Foto: Bábkové divadlo Košice

V dávnych dobách nikto nemohol byť rytierom, ak nevlastnil koňa. Ten bol najdôležitejšou súčasťou rytierovej vojenskej výbavy. Presne to sa však stalo rytierovi v hre mladej poľskej autorky Marty Guśniowskej. Jej rozprávka predstavuje Rytiera, ktorý nemá Koňa, ako aj Koňa, ktorý je pre svoje ustavičné čkanie bez Rytiera. Práve preto sú obaja hrdinovia veľmi nešťastní a jeden druhému chýbajú. Žijú v susedných kráľovstvách, ale nevedia navzájom o svojej existencii. Obidvaja však veria, že napokon nájdu niekoho, kto ich životu dá zmysel. Preto sa jeden i druhý vyberú do sveta hľadať svoj osud.

Tam na nich číha množstvo nebezpečenstiev a stretávajú rozličné postavy ako Draka, Myš, Čarodejníka či Troch zločincov a prežívajú nezvyčajné, veselé príhody. Naša inscenácia je o tom, aké dôležité je túžiť po niečom a nikdy sa nevzdávať. Ale aj o tom, že každého čaká v živote šťastie, len ho treba nájsť. Detský divák si v postavách príbehu nájde svoje morálne vzory, ale aj láskavý humor, prostredníctvom ktorého sa dozvie, že netreba predstierať to, čím nie sme v skutočnosti, ale je potrebné ísť za svojím cieľom odhodlane a čestne.


Miesto: Alžbetina 38. Košice
Dátum: 13.06.2018 - 09:00


Prečítajte si viac:Zdroj: Bábkové divadlo Košice