29-ročný Košičan strieľal na policajtov, tí museli použiť služobného psa aby ho zadržali


Foto: 29-ročný Košičan strieľal na policajtov, tí museli použiť služobného psa aby ho zadržali Foto: KR PZ Košice

V nedeľu v nočných hodinách mali košickí policajti rušnú noc. Pri vykonávaní služobného zákroku na Košickom sídlisku Ťahanovce na nich zaútočil páchateľ so zbraňou, padli aj výstrely. V tejto súvislosti vyšetrovateľka PZ zo zločinu útoku na verejného činiteľa obvinila 29-ročného Košičana.

Podľa vyšetrovateľky sa obvinený skutku dopustil po 02:00 hod. na ulici Americká trieda v Košiciach.

„Službukonajúci policajti boli vyslaní preveriť oznámenie o tom, že v blízkosti podniku na tejto ulici sa nachádza osoba, po ktorej malo byť vyhlásené pátranie. Na ulici boli spozorované dve osoby, ktoré sa muži zákona rozhodli skontrolovať a overiť ich totožnosť,“ uviedol košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Pri príchode na miesto jeden z dvojice mužov vytiahol strelnú zbraň, ktorou namieril a vystrelil na služobné vozidlo policajnej hliadky. Policajti ihneď po tomto výstrele osobu vyzvali, aby odhodila zbraň, lebo bude použitá zbraň a služobný pes. Páchateľ však na výzvu nereagoval, vystrelil na policajtov druhý krát a pokúsil sa z miesta ujsť.


„Pri úteku sa snažil zbaviť zbrane, ktorú odhodil. Páchateľa dobehol a zastavil služobný pes, ktorého policajti použili. Napokon oboch mužov predviedli na príslušný útvar k zisteniu a overeniu totožnosti, pričom útočníka umiestili v cele policajného zaistenia a neskôr aj obvinili z trestného činu,“ pokračoval hovorca.

Lustráciou sa pátranie po osobe ani u jedného napokon nepotvrdilo. Policajti zaistili aj použitú strelnú zbraň. V danom prípade išlo o plynovú zbraň.

Keďže túto okolnosť policajti zistili až po zadržaní páchateľa, tento mal šťastie, že zakročujúci policajti (psovodi) na zadržanie páchateľa zvolili miernejšie donucovacie prostriedky - služobného psa a že streľbu voči páchateľovi neopätovali. Obvinenému mužovi, ktorý z hľadiska svojej kriminálnej minulosti nie je žiadne neviniatko a ktorý takto neuvážene konal pod vplyvom alkoholu, teraz v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice