• 29. máj 2025 o 17:00 / aktualizované 31.05. o 18:50

Jazerčania bijú na poplach, bezpečnostná situácia je podľa miestnych veľmi vážna. Čaká sa na niečo horšie?, pýtajú sa

Foto: Jazerčania bijú na poplach, bezpečnostná situácia je podľa miestnych veľmi vážna. Čaká sa na niečo horšie?, pýtajú sa
Foto: jazerokosice.sk, freepik

Na sídlisku Nad jazerom sú miestni obyvatelia znepokojení situáciou, ktorá tu panuje. Viacerí si všimli, že za posledné obdobie vzrástla kriminalita a necítia sa na sídlisku bezpečne – a to ani počas dňa. "To čo sa deje znova na tom Jazere prosím Vás? Nad ránom krik, hádka, rozbíjanie autá... človek sa už fakt bude báť ísť sám čo i len do malý kúsok...,“ podelil sa Jazerčan so svojimi susedmi na sociálnej sieti. Diskusia na seba nenechala dlho čakať a začala prinášať názory a skúsenosti ďalších susedov.


Podelili sa so svojimi zážitkami

Do mňa skočil neprispôsobivý občan na Kaspickej, keď videl, že sa nebojím, hneď svojej družke: ‚daj nožík nech doňho strčím’,“ podelil sa s hororovým zážitkom obyvateľ sídliska.

So skúsenosťou prispieva aj Martin. „Pohoda, mne za bieleho dňa rozobrali spätné zrkadlo na aute.“ Iná obyvateľka nahnevane dopĺňa: „Jazero bude o chvíľu Luník 9, samý neprispôsobivý občan, lebo im tu bolo treba poskytnúť školu na Galaktickej a pri obchode Važec človek nemôže ísť ani do bankomatu, čo vkuse tam pri obchode vystrájajú a robia bordel.


Znepokojenie rastie aj medzi rodičmi miestnych školákov. „Je to jedna katastrofa s nimi. Na Meteorovej pravidelne ničia ihrisko popoludní, ako idú domov z tej školy na Galaktickej. Nehovoriac o tom, že syn sa mi už x-krát sťažoval, ako ho so slovnými útokmi prenasledujú na ceste do alebo zo školy (chodí na Družicovú). Veľa krát prišiel so strachom domov! Tú školu treba jednoznačne zrušiť, pretože takto sa najkrajšie sídlisko stane tým, z ktorého ľudia utekajú kvôli neprispôsobivým.

So situáciou nie sú spokojní ani zamestnanci v miestnych prevádzkach. „Vo Freshi máme na bežnom poriadku vyhrážky, bordel, natrepu sa nám pred záverečnou do obchodu. Dostať ich von – katastrofa. Ale polícia a mestský úrad sa tvária: ‚ja nič, ja muzikant’,“ opísala Monika.

Mali by sme sa naučiť brániť sami?

Žijeme v obludnom systéme, tak sa netreba čudovať. Bude horšie. Formovaniu akejsi domobrany sa, žiaľ, v budúcnosti nevyhneme. S asociálmi si štát ani samospráva neporadí,“ tvrdí Gabriela.


V diskusii viacerí obyvatelia vyzvali starostu, aby s tým konečne začal niečo robiť, s otázkami sme ju oslovili aj my. Takisto sme o stanovisko požiadali aj Mestskú políciu. 

Minútky zo Slovenska