Na juhu Košického kraja dnes 1. júna teplota vzduchu dosiahne 33 °C, horúci vzduch schladia búrky


Foto: Na juhu Košického kraja dnes 1. júna teplota vzduchu dosiahne 33 °C, horúci vzduch schladia búrky Foto: ilustračné

V týchto dňoch je nadpriemerne teplo a zároveň dusno. Teploty prekračujú 30 °C a to sa tak skoro nezmení. Teploty budú nadpriemerné a výraznejšie ochladenie sa zatiaľ neočakáva. Slovenský hydrometeorologický ústav na dnes 1. júna vydal výstrahu 1. stupňa pred vysokými teplotami.

Výstraha trvá od 14:00 hod. do 17:00 hod. je vydaná pre okres Rožňava, Košice-okolie, Košice, Trebišov, Michalovce, Sobrance. OJEDINELE sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 °C.

Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ uvádza SHMÚ.

Horúci vzduch by mali schladiť búrky. Tie sa očakávajú popoludní, kedy ich bude podstatne viac. Búrky môžu byť sprevádzané prívalovými zrážkami a ojedinele aj silným nárazovým vetrom či krupobitím.

Teplota: 33 °C

Prečítajte si viac:Zdroj: SHMÚ