• 20. máj 2025 o 07:40

Rysy zo Spišskej sa od novej sezóny predstavia pod taktovkou nového, ale známeho trénera. Schytal aj prvú vlnu hejtu

Foto: Rysy zo Spišskej sa od novej sezóny predstavia pod taktovkou nového, ale známeho trénera. Schytal aj prvú vlnu hejtu
Foto: Facebook/HK Dukla Trenčín, HK Spisska Nova Ves

Hokejový klub HK Spišská Nová Ves vstúpi do novej sezóny 2025/26 pod vedením nového hlavného trénera. Striedačku preberie skúsený a rešpektovaný kormidelník Peter Oremus, ktorý však v slovenskej extralige nie je žiadnou neznámou.

54-ročný rodák zo Šurian naposledy pôsobil v Slovane Bratislava a počas kariéry viedol viaceré tímy na najvyššej úrovni. O novinke na trénerskom poste informuje hokejový tím.

Teší sa na spoluprácu

Oremus prichádza do Spišskej Novej Vsi s jasnou víziou. Klub, ktorý sa v posledných rokoch pohybuje v popredí tabuľky, ho zaujal svojou filozofiou aj ľuďmi, ktorí ho tvoria. „Toto nie je o nejakých faktoroch. Spišiaci robia hokej na výbornej úrovni, pracujú v ňom ľudia, ktorí majú hokej v krvi,“ povedal nový kouč po oficiálnom predstavení.

Jeho cieľ je jasný – hrať atraktívny, dôrazný a útočný hokej. „Nie som typ trénera, ktorý stavia na defenzíve. Verím, že máme typológiu hráčov na to, aby sme boli aktívni a nepríjemní súperom,“ uviedol Oremus. Dôležitú rolu podľa neho zohrá aj výber legionárov a zároveň stabilná domáca základňa. Oremus si uvedomuje, že autorita v kabíne je kľúčová, ale nemá záujem o diktátorský prístup. „Treba nájsť spoločnú reč – hokejovo aj ľudsky. Keď to funguje, všetko ide oveľa jednoduchšie,“ konštatuje.


Na sociálnej sieti schytal vlnu hejtu

Fanúšikovia Spišskej Novej Vsi zanechali na trénerovi dobrý dojem už počas jeho predchádzajúcich pôsobísk. Spomína najmä na búrlivé semifinále spred dvoch rokov, kde podľa neho panovala výnimočná atmosféra. „Nikdy som tam nepočul hanlivé pokriky na súpera. Klobúk dole pred úrovňou fandenia.

Pod novým vedením chce klub opäť nadviazať na úspešné sezóny a prilákať divákov späť na tribúny. „Cieľ je jasný – aby sezóna trvala čo najdlhšie,“ uzatvára Oremus. Reakcie fanúšikov Spišskej Novej Vsi na seba nenechali dlho čakať. Novinka vo veľkom rozpútala búrlivú diskusiu.

Nová tvár na čele rysov vyvolala medzi nimi mnohé pochybnosti o tom, či sa obľúbený hokejový tím dostane budúcu sezónu v lige medzi najlepšie hokejové tímy. Argumenty sú rôzne, avšak na to, ako Spišská Nová Ves nakoniec dopadne v novej sezóne, si počkáme ešte niekoľko mesiacov.


Minútky zo Slovenska