Piaty ročník Jazernej 50-tky zabehlo 122 pretekárov, medzi nimi bol i maratónec Peter Polák

V nedeľu 20. mája 2018 sa na štart 5. ročníka Jazerskej 50-tky postavilo 122 bežcov. Najkratšia časť trate merala 5 kilometrov a najdlhšia 50 kilometrov, priestor dostali aj štafety. Pre jednotlivcoch boli vytvorené kategórie: A – muži do 39 rokov, B – muži do 59 rokov, C – muži nad 60 rokov. Ženy E – do 39 rokov, F- ženy do 59 rokov, G – ženy nad 60 rokov.

Medzi pretekármi bol známy maratónec, Jazerčan Peter Polák, ale i skupinka z miestneho úradu. Spolu s dievčatami časť trate odbehla aj starostka Lenka Kovačevičová a jej zástupca Bernard Berberich.

Medailu za absolvovanie behu dostal z každej kategórie len ten, kto dobehol prvý do cieľa. Štartovným bežci prispeli v duchu myšlienky Chuť žiť a ešte pomáhať aj druhým na dobrú vec – pomoc mladej žene trpiacej vážnym ochorením. A tiež urobili čosi i pre seba a svoje zdravie.