Festival rodín, Folklórny festival regiónov Košického kraja už v sobotu 26. mája


Foto: Festival rodín, Folklórny festival regiónov Košického kraja už v sobotu 26. mája Foto: Košice - Juh

V sobotu 26. mája 2018 v Kasárňach /KULTURPARK na Kukučínovej 2 od 10:00 do 18:00 hod. sa uskutoční Folklórny festival regiónov Košického kraja.

Festival je zameraný na prezentáciu tradičnej ľudovej kultúry regiónov Košického samosprávneho kraja: Abov, Gemer, Spiš a Zemplín: remeslá, ochutnávky tradičných jedál, školy ľudového tanca, tvorivé dielne a aktivity pre deti i dospelých, hudobno-tanečný program folklórnych kolektívov, jednotlivcov a rodinných zoskupení. Hvezdári pripravili pozorovanie slnka a hry o vesmíre.   

Program:

Krajská hvezdáreň Michalovce:

Pozorovanie Slnka, hlavolamy pre deti, hvezdárenské puzzle, Balancovník – planéty, ktoré treba trafiť guličkami.

JARMOK REMESIEL 

Ukážky a výroba: šindliar, hrnčiar, kováč, drevorezbár,  výroba šperkov, bičov, plstených výrobkov, tkanie zápästkov, tkanie na krosnách, pletenie lana, výroba bičov, píšťaľ, paličkových čipiek , výrobkov z kože, zdobenie perníkov a mnoho ďalších činností.

Tradičné jedlá: zameška, fliačky s kapustou,  zašekana poľevka, gruľovnik, plnená kapusta, holubky, horešské plnené pečivo, medzevské špeciality, gemerské guľky a ďalšie pochúťky.


ÚČINKUJÚ a ŠKOLY TANCA pripravili:

Ženská spevácka skupina BORCSÁK, citarová skupina SZŐLŐFÜRT, detský súbor a rodina FURIKOVCOV z Malého Horeša, Folklórna skupina BEĽANKA, Detský folklórny súbor BEĽANČEK a rodina DRÁBIKOVCOV z Košickej Belej, Mužská spevácka skupina BAKŠANSKE PAROBCI z Kokšov Bakše. Folklórna skupina JADLOVEC a rodina GAJDOŠOVÁ z Margecian, Folklórna skupina HÔRA z Rejdovej, Ľudová hudba ONDREJA HLAVÁČA z Rožňavy, Folklórna skupina PARCHOVIANKA a rodina TOPOĽOVSKÝCH, Martin TOPOĽOVSKÝ z Parchovian, Detský folklórny súbor HANIČKA a Ľudová hudba ABOVČAŇE,  Ján VAJDA, Peter a Kristína VAJDOVCI, Ľudová hudba RADA KERTISA a Folklórny súbor BORIEVKA z Košíc, Folklórny súbor SVOJINA a rodina KOŠČOVA z Michaloviec, Mikuláš  SZABÓ, Zsófia KUPECOVÁ.

Vstup voľný

18,30 – 20,00 hod. 

GALAPROGRAM:

folklórny súbor VÁH z Liptovského Mikuláša a Ženská spevácka skupina ČRIEPKY z Ružomberka.

Vstup: 2€, http://www.k13.sk/vstupenky

SPRIEVODNÉ PODUJATIE – budova BRAVO 

KOŠICKÁ PALETA: krajská výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby, kde vystavuje 70 autorov z celého Košického kraja. Návštevníci si môžu prezrieť viac ako 100 diel. Medzi ocenenými je taktiež rodina Nehrebeczkých z Košíc, kde maľujú otec, mama aj syn.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Kasárne/KULTURPARK, Kukučínova 2, Košice
Dátum: 26.05.2018 - 10:00
Zdroj: Košice - Juh