• 6. máj 2025 o 11:30 / aktualizované 08.05. o 14:00

V okolí Košíc môžu vodiči využívať ďalšie dva mosty ponad budúcu R2, obmedzenia sú po niekoľkých mesiacoch minulosťou

Foto: V okolí Košíc môžu vodiči využívať ďalšie dva mosty ponad budúcu R2, obmedzenia sú po niekoľkých mesiacoch minulosťou
Foto: NDS | Zobraziť galériu

V rámci výstavby budúceho obchvatu R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, II. pracovali cestári aj na budovaní viacerých mostných objektov, ktoré zjednodušia dopravnú sieť a prepojenie okolitých obcí s metropolou východu.

Za posledné mesiace tak Národná diaľničná spoločnosť odovzdala motoristom z okolia Košíc do užívania celkovo štvoricu mostov. Motoristi od októbra minulého roka už využívajú most nad budúcou R2 medzi košickou mestskou časťou Krásna a obcou Nižná Hutka. V decembri minulého roka pribudol aj most z obce Valaliky k spaľovni a čističke odpadových vôd.


V posledných dňoch boli dokončené a odovzdané vodičom dva mosty, jeden medzi Košickou Poliankou a Košicami, druhý medzi Kokšov-Bakšou a Košicami. Štyristo metrov dlhý most v Kokšov-Bakši bol vybudovaný spolu s prístupovou cestou, ktorá nadväzuje na už existujúcu infraštruktúru, vedie ponad budúcu R2 a napája sa späť na miestnu komunikáciu.

Druhý mostný objekt spája Košice a Košickú Polianku. Je tvorený dvomi mostnými konštrukciami, pričom jedna vedie ponad budúcu R2 a druhá cez blízky vodohospodársky kanál. Most spolu s prístupovou cestou meria viac ako 60 metrov. Pozitívnou správou je, že dočasná obchádzková trasa bola zrušená a vodiči tak môžu prechádzať mostom bez akýchkoľvek obmedzení.


Minútky zo Slovenska