Do 3. ročníka národnej kampane Do školy na bicykli sa môžu zapojiť žiaci a urobiť niečo pre zdravie


Foto: Do 3. ročníka národnej kampane Do školy na bicykli sa môžu zapojiť žiaci a urobiť niečo pre zdravie Foto: doskolynabicykli.eu

V rámci kampane Do školy na bicykli môžu školáci od 21. do 25. mája každodennú cestu do školy urobiť zábavnejšiu. Projekt Do školy na bicykli je spustený popri kampani Do práce na bicykli, ktorej zámerom je motivovať aj rodičov a všetkých dospelých, aby pohyb zaradili do svojho životného štýlu.

Obe kampane sú vhodné pre celú rodinu a snažia sa podporiť cyklistickú dopravu ako ekologickú a zdraviu prospešnú alternatívu voči motorovej doprave. Školy, ktoré sa do projektu zapoja, môžu medzi sebou súťažiť v počte žiakov, ktorí do školy prídu na bicykli, ale aj v súťažných aktivitách, ktoré kampaň sprevádzajú.

Kampaň Do školy na bicykli podporuje aj majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan.

Prostredníctvom video-poznávnky pozýva Peter Sagan, trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike všetkých žiakov Do školy na bicykli. Ako sám uvádza je lepšie ísť na bicykli ako sedieť v sedačke auta a čakať v kolóne na ceste. Súčasťou súťažnej aktivity dochádzania do školy na bicykli je aj Zelená karta Petra Sagana, ktorú si budú môcť žiaci vymeniť za zlú známku.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: doskolynabicykli.eu