Nemecký dopravca, spoločnosť Eurowings bude lietať z Košíc nielen do Düsseldorfu ale aj do Mníchova


Foto: Nemecký dopravca, spoločnosť Eurowings bude lietať z Košíc nielen do Düsseldorfu ale aj do Mníchova Foto: Letisko Košice

Spoločnosť Eurowings krátko ako ohlásila otvorenie leteckého spojenia Košice – Düsseldorf, prichádza s ďalšou novinkou. Od októbra 2018 bude lietať aj na druhé najväčšie letisko metropoly Bavorska, do Mníchova. Spoločnosť Eurowigs je vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Nemecku za rok 2017.

Sme veľmi radi, že dnes môžeme ohlásiť otvorenie už našej druhej linky v Košiciach. Spojenie Košíc s Mníchovom, ktoré spustíme taktiež v októbri bude prevádzkované dvakrát týždenne nošou modernou flotilou lietadiel typu Airbus A320,“ uviedol Ivan Oreč, manažér rozvoja leteckej siete Eurowings.

Prvý let na tejto linke je naplánovaný na nedeľu 28. októbra 2018. Linka bude prevádzkovaná dvakrát týždenne (v piatok a nedeľu) lietadlom typu Airbus A320 s kapacitou 174 sedadiel. Letenky do metropoly Bavorska v cene od 39,99 € (jednosmerne vrátane poplatkov a príručnej batožiny) už sú dostupné na www.eurowings.com.


Sme nadšení, že Eurowings vníma potenciál Košíc a celej našej spádovej oblasti. Už týždeň potom, ako spoločnosť oznámila otvorenie linky do Düsseldorfu nás veľmi potešila aj informáciou o otvorení spojenia Košice – Mníchov. Táto bavorská metropola ponúka mnoho príležitostí na oddych pre našich cestovateľov. Vďaka tejto linke budú môcť pohodlne cestovať domov východniari žijúci v Bavorsku a v neposlednom rade toto spojenie predstavuje ohromný potenciál pre rozvoj cestovného ruchu na celom východnom Slovensku a pre prílev ďalších zahraničných investícií do nášho regiónu,“ dodal Tomáš Jančuš, zástupca výkonného riaditeľa a člen predstavenstva letiska Košice.

Letový poriadok linky Košice – Mníchov od 28.októbra 2018:

Dni v týždniOdlet z MníchovaPrílet do KošícOdlet z KošícPrílet do Mníchova
Pondelok, piatok17:15 18:3519:2020:45Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Letisko Košice