Mladík v mestskej časti Košice-Západ prepadol tri študentky, hrozí mu šesť rokov väzenia


Foto: Mladík v mestskej časti Košice-Západ prepadol tri študentky, hrozí mu šesť rokov väzenia Foto: ilustračné

V stredu 9. mája 2018 popoludní v mestskej časti Košice-Západ 17-ročný Ondrej z Košíc prepadol tri študentky vo veku 17 a 18 rokov. Podľa polície obvinený mladík sa pokúsil 17-ročnej študentke stiahnuť z ramena ruksak, tá začal kričať.  

„O 10 minút si vyhliadol 18-ročnú študentku, vyskočil spoza stojaceho auta a začal jej ťahať kabelku prevesenú cez rameno. Keď zakričala, že zavolá políciu, obvinený Ondrej sa zľakol a kabelku pustil. Potom poškodená dievčina zrýchleným krokom z miesta činu odišla. O pár minút na to lúpežne prepadol ďalšiu 17-ročnú študentku, ktorej sa pokúsil vytrhnúť kabelku prevesenú cez rameno. To sa mu aj po krátkom zápasení o kabelku podarilo, potom aj s „lupom“ z miesta ušiel,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach. 

Polícia v priebehu 5 minút mladíka zadržala. Následne Košičana zo spáchania trestného činu lúpeže eskortovali na policajné oddelenie. Obvinený Košičan bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. Študentkám zranenia nespôsobil, pričom jednej z nich spôsobil škodu vo výške 50 eur. Za tento skutok, spáchaný na chránenej osobe, hrozí mladíkovi trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Mladistvej osobe sa trestná sadzba znižuje na polovicu.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice