Stavebné práce na modernizácií križovatky Moldavská pokračujú, obchádzkové trasy sú prejazdné


Foto: Stavebné práce na modernizácií križovatky Moldavská pokračujú, obchádzkové trasy sú prejazdné Foto: Mesto Košice

Stavebné práce na modernizácií električkových tratí v Košiciach v úseku križovatka Moldavská pokračujú podľa harmonogramu. Štefan Bálint, riaditeľ košického závodu zhotoviteľa diela (EUROVIA SK) uviedol, že stavebné práce pokračujú podľa plánu, počasie im takisto praje, a na stavbe nedošlo k žiadnym komplikáciám.

V úseku od Steel arény až po Moldavskú cestu máme urobené koľajové spodky, čo najskôr sa chceme pustiť do električkového zvršku. Od parkovacieho domu je úsek veľmi slušne rozpracovaný, dnešným dňom sa tam púšťame do koľajového zvršku, pri Steel aréne nasadzujeme väčšie kapacity na ukončenie prác na koľajovom spodku. Čo sa týka samotnej okružnej križovatky, mali sme trochu problémy s plynármi, respektíve termínmi ukončenia ich prác na prekládke plynovodu. Dali nám už ale prísľub, že termíny upravia tak, ako boli pôvodne prisľúbené. Na križovatke sa už púšťame aj do malých kábelovodov, a to smerom k Bille i Steel aréne. Nemáme teda žiadny taký problém, aby sme sa mohli na neho vyhovárať,” informoval Štefan Bálint.

Podľa slov Pavla Lazúra obchádzkové trasy pre motoristickú verejnosť a pre hromadnú mestskú dopravu fungujú bez problémov. Prejazdnosť náhradných trás počas stavebných prác potvrdili aj dopravný inžinier Pavel Titl a Roman Danko, riaditeľ úseku riadenia dopravy Dopravného podniku mesta Košice. Termíny ukončenia na jednotlivých rozpracovaných častiach by nemali byť ohrozené.

My vieme, že po ukončení prác v zemi sem musíme nasadiť všetky dostupné kapacity. Investor (Mesto Košice) dobre hovorí, že všetky tieto práce tu treba sústrediť, ale v tejto etape sa to ešte nedá, a to dovtedy, kým nebudeme mať spravené všetky preložky sietí. Vieme čo všetko nás čaká, a sme si toho plne vedomí,” dodal Bálint.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Košice