Vodič Škody Felícia na priechode pre chodcov narazil do dvoch chlapcov vo veku 13 a 14 rokov


Foto: Vodič Škody Felícia na priechode pre chodcov narazil do dvoch chlapcov vo veku 13 a 14 rokov Foto: ilustračné

Polícia počas uplynulého týždňa zaznamenala v Košickom kraji 33 dopravných nehôd. V piatok 27. apríla 2018 krátko po 16. hodine prechádzali po vyznačenom priechode pre chodcov dvaja chlapci vo veku 13 a 14 rokov. Vodič v pravom pruhu zastavil, avšak vodič  Škody Felícia v ľavom pruhu do chlapcov narazil.

Polícia opätovne apeluje na chodcov, aby sledovali premávku, prechádzali cez cestu na miestach na to určených, vyhýbali sa rizikovým úsekom, dostatočne sa presvedčili, či môžu vstúpiť na vozovku bez hroziaceho nebezpečenstva, boli označení reflexnými prvkami na
viditeľnom mieste a nenosili tmavé oblečenie, nepreliezali zábradlia a neriskovali tak svoj, či životy iných účastníkov cestnej premávky. Samozrejme, nie každá nehoda s účasťou chodca je zavinená chodcom, preto polícia vyzýva aj vodičov k mimoriadnej opatrnosti. Vodičom odporúčame, aby predvídali, prispôsobili rýchlosť jazdy a zbystrili pozornosť všade tam, kde je predpoklad pohybu osôb. 

Podľa predbežnej lekárskej správy 13-ročný chodec utrpel ťažké zranenia a 14-ročný chodec sa zranil ľahko. Vodič bol po dopravnej nehode podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody,“ informuje Lenka Ivanová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice