1.mája Prezídium Policajného zboru povoľuje všetkým nákladným vozidlám dojazd na územie Slovenka


Foto: 1.mája Prezídium Policajného zboru povoľuje všetkým nákladným vozidlám dojazd na územie Slovenka Foto: ilustračné

V utorok 1. mája 2018 Prezídium Policajného zboru povoľuje všeobecnú výnimku pre všetky nákladné vozidlá. Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku, prichádzajúce na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky.

Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt bude aj napriek tejto výnimke oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas, alebo mu prikázať smer jazdy. Podľa zákona majú nákladné vozidlá v dni pracovného pokoja zákaz jazdy na určených cestách,“ informuje Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Aby sa nákladné autá nehromadili v blízkosti štátnej hranice Slovenskej republiky s okolitými krajinami, v ktorých uvedený deň nie je vyhlásený za štátny sviatok, polícia vyšla v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila výnimku na ich dojazd na územie Slovenska.

Prečítajte si viac:Zdroj: MV SR