Májová ponuka Knižnice pre mládež mesta Košice garantuje, že sa s ňou nudiť nebudete


Foto: Májová ponuka Knižnice pre mládež mesta Košice garantuje, že sa s ňou nudiť nebudete Foto: Knižnica pre mládež mesta Košice

Knižnica pre mládež mesta Košice ponúka v máji program, s ktorým sa nudiť nebudete. Kým začiatok mesiaca patrí celomestským knižniciam venovaný Dňu mesta Košice, jeho záver bude patriť veľkej oslave Dňa detí v prostredí zoologickej záhrady. Až pätnásť ťažiskových podujatí je májová ponuka knižnice, „Nebudú chýbať naše tradičné, veľké májové akcie a k tým bežným v našich pobočkách pridáme aj nejednu lákavú novinku,“ informuje Iveta Hurná, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice.

Májová tradícia

Sídlisko Ťahanovce (2.5.) opäť ožije veselými pesničkami, tancami a samozrejme i čarovnými slovíčkami, aby sa tu po zimnom spánku prebudila ešte stále spiaca fontána. Pomôžu pri tom deti zo sídliskových materských a základných škôl. Knižnica ďalej v máji, rovnako ako každý rok, vyhlási v LitParku výsledky aktuálneho ročníka súťaže pre mladé talenty, Literárne Košice Jána Štiavnického (3.5.). A s čitateľmi z rôznych mestských častí sa vydá na potulky Starým mestom (9.5.) a po stopách histórie mesta Košice (4.5.). So zábavnými aktivitami knižnice sa rovnako stretnete na akciách Míľa pre mamu (12.5.) a Košický guláš (8.5.). 

Májové novinky

Máj ponúkne novú výstavu, Jů, Hele a pan Pip, ktorú košickej knižnici zapožičala Mestská knižnica Piešťany. S jeho veselými postavičkami, Jů a Hele, vyrástli celé generácie, na obrazovkách sa totiž dokázali udržať celých 26 rokov. Nemenej zaujímavá, veľmi zábavná a nadčasová je postava strapatého pana Pipa, ktorého môžeme považovať za alter ego tohto autora. Práve Pipa, Holý využíva ako vyjadrovací prostriedok na dianie v okolitom svete. K ďalším novinkám patrí školenie školských knihovníkov (17.5.), informatívne stretnutie Pediatri o autizme (24.5.) a workshopy s divadlom Crocus Theatre (10.5 a 18.5.). Workshopy sú určené žiakom II. stupňa základných škôl. Venujú sa nielen dokonalému rečovému prejavu, ale tiež ukážkam práce režiséra či hercov, informáciám o tom, ako sa píšu divadelné hry, dramatický text a podobne.  


Májové čerešničky

Medzi nich určite patria tvorivé dielne pre najmenších (24.5.), súťažné podujatie Milujem Košice (11.5.), hudobno- vzdelávacie podujatia s muzikantom Jankom Hrubovčákom (21.5., 22.5 a 23.5.), či seminár pre rodičov, 5 jazykov lásky (26.5.) s Vandou Švecovou v spolupráci s Čítajme si spolu. Pre tých menších pripravil rozprávku O princeznej žabke a hľadanie stratených činelov.

Májový bonus

Knižnica robí vo svojich 21 pobočkách priemerne 200 až 250 podujatí mesačne. Programová ponuka je vyskladaná tak, aby bola pestrá a ako sa hovorí, aby bolo z každého rožku trošku. Akcia (27.5.2018) ponúkne množstvo zábavných aktivít na celý deň a knižnica ju pre deti pripravila v spolupráci so ZOO Košice. 

Miesto: Knižnica pre mládež mesta Košice
Dátum: 01.05.2018 - 11:00    31.05.2018 - 13:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Knižnica pre mládež mesta Košice