Počas jarného upratovania sa môžete stať dobrovoľníkom, stačí sa prihlásiť vo vašej mestskej časti


Foto: Počas jarného upratovania sa môžete stať dobrovoľníkom, stačí sa prihlásiť vo vašej mestskej časti Foto: KOSIT

Počas jarného upratovania Spoločnosť KOSIT Košice podporí aktivity, v rámci ktorých chce podporiť upratovanie verejných priestranstiev v mestských častiach sumou 11 000 eur. Všetkých 22 mestských častí sa môže o podporu uchádza, spoločnosť KOSIT pre ne vyčlenila 500 eur na produkty a služby.

Neporiadok v našom okolí je tým, čo nám nepochybne prekáža najviac. Aby sme prispeli k skvalitneniu nášho životného prostredia, radi podporíme aktivity veľkého upratovania. V rámci tejto sumy poskytneme mestským častiam veľkokapacitné kontajnery, dopravu, vrecia a rukavice. Upratovanie vytipovaných lokalít v mestských častiach bude prebiehať ako koordinovaná a organizovaná aktivita. Veľmi nám záleží aj na osvete v tejto oblasti,“ uviedol generálny riaditeľ  Ing. Marián Christenko.

Príspevkom budú mestské časti financovať upratovanie lokalít, ktoré so vybrali. Upratovanie bude prebiehať v spolupráci s dobrovoľníkmi z radov občanov mesta, žiakov základných škôl ale aj aktivačných pracovníkov mestskej časti. V prípade, že aj vy máte záujem stať sa dobrovoľníkom KOSIT Jarného upratovania, prihláste sa na miestnom úrade vašej mestskej časti.

Všetko bude závisieť najmä od ochoty dobrovoľníkov, ktorí chcú spoločne s nami prispieť k zveľadeniu nášho mesta. Dobrovoľníkov, ale aj podnety na aktivity spojené s upratovaním neustále hľadáme aj na našom Facebooku“, dodáva Ing. Marián Christenko.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KOSIT