Zapojte sa do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli, registrácia prebieha do 5. mája


Foto: Zapojte sa do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli, registrácia prebieha do 5. mája Foto: Mesto Prešov

V týchto dňoch sa môžu košičania ale i zamestnanci so svojimi tímami registrovať do národnej kampane Do práce na bicykli, ktorá štartuje 5. mája 2018. V minulom roku sa do celoslovenskej akcie zapojilo viac ako 8500 obyvateľov zo 74 samospráv. Cieľom kampane je podporiť rozvoj cyklistickej dopravy v mestách a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

Jedným zo základných motívov tohtoročnej kampane je motivácia zamestnávateľov pre vytváranie vhodných podmienok pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a pomáhajú tak spoluvytvárať kvalitnejší život v našich mestách. Samozrejmosti, akými sú cyklostojany, sprchy či prezliekarne by mali byť štandardnou súčasťou každej slušnej firmy a verejnej inštitúcie. Prípadná ďalšia motivácia zo sociálneho fondu pre tých, ktorí sa rozhodnú nechať auto doma, bude nepochybne vítaná a ocenená všetkými priaznivcami dvoch kolies,” uviedol Peter Klučka, Národný cyklokoordinátor.

Do práce na bicykli je súťaž určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest, ktoré sa v termíne od 1. marca do 5. mája 2018 oficiálne zaregistrujú na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Okamžite po potvrdení registrácie samosprávy je možné začať registrovať 2 až 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií. Registrácia tímov je možná až do 5. mája 2018.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Do práce na bicykli