29-ročnú Zuzanu, ktorá zaútočila nožom v električke na revízora, súdny znalec uznal za nepríčetnú


Foto: 29-ročnú Zuzanu, ktorá zaútočila nožom v električke na revízora, súdny znalec uznal za nepríčetnú Foto: Polícia Slovenskej republiky

30. januára 2018 okolo 11:30 hod. 29-ročná Zuzana v električke mestskej hromadnej dopravy na Kuzmányho ulici, pred cestujúcimi po konflikte kopla do nohy a nožom zaútočila na 23-ročného revízora Dopravného podniku mesta Košice, pričom tento útok smeroval na životne dôležité orgány.

Po incidente Zuzana skončila vo väzbe a sudca požiadal psychiatra o posúdenie jej zdravotného stavu. Psychiater po vyšetrení Zuzane diagnostikoval schizoafektívnu poruchu.

Podľa znaleckého posudku nebola schopná ovládať svoje konanie a jej rozpoznávacie schopnosti boli znížené o polovicu. Toto je základný dôvod, prečo sme vyvodili záver o nepríčetnosti,“ uviedol Milan Filičko, hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach.

Včera 19. apríla Okresný súd Košice I rozhodol o ochrannom psychiatrickom liečení ústavnou formou. Liečiť sa bude v Plešivci, žiadna zo strán sa voči rozhodnutiu sudcu neodvolala.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: kosicednes.sk