Prvý oficiálny kandidát, ktorý sa uchádza o post primátora mesta Košice je Viliam Novotný


Foto: Prvý oficiálny kandidát, ktorý sa uchádza o post primátora mesta Košice je Viliam Novotný Foto: Viliam Novotný

Dnes 18. apríla 2018 oficiálne spoločne so svojím tímom ohlásil kandidatúru na post primátora Košíc a predstavil iniciatívu #somkosican, predseda strany Šanca Viliam Novotný. Jeho cieľom je, ako povedal, otvorené mesto, ktoré slúži ľuďom. Podľa jeho slov kandiduje preto, lebo chce vrátiť Košice do prvej ligy, a to nielen vo futbale.

Košice sa za uplynulých osem rokov stali bojiskom. Na jednej strane stojí vedenie mesta na čele s primátorom a na druhej strane občianski aktivisti. Niekedy mám pocit, že nejde ani o riešenie problémov, ako je to s parkovaním cez parkovaciu firmu EEI, ale o samotný boj. Boj ako keby bol dôležitejší ako riešenie každodenných pálčivých problémov Košičanov,“ uviedol Viliam Novotný.   

Viliam Novotný chce svoj volebný program predstavovať postupne. Jeho víziou je to, aby sa Košice stali lepším miestom pre život a vyhľadávanou metropolou pre investorov i turistov. Zmeniť chce aj centralizované fungovanie mesta. Medzi najpálčivejšie problémy, ktoré chce ďalej riešiť, má patriť zadlženosť mesta po chybách pri veľkých projektoch, bezpečnosť, čistota, či nedostatočná starostlivosť o starších obyvateľov.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: korzar.sk, kosicednes.sk