V sobotu po Triede SNP prejde prvá električka, zároveň bude uzavretá Štúrova-Dunajská-Toryská


Foto: V sobotu po Triede SNP prejde prvá električka, zároveň bude uzavretá Štúrova-Dunajská-Toryská Foto: Mesto Košice

V stredu 4. apríla 2018 prebehla kolaudácia zmodernizovanej trate na Triede SNP. V sobotu 7. apríla by už po nej mali začať premávať električky, zároveň v sobotu ráno však budú práce na modernizácií električkových tratí pokračovať a bude uzavretá okružná križovatka Moldavská - Trieda SNP - Alejová. Podľa dopravného inžiniera Pavla Titla, prejazd motorových vozidiel cez križovatku bude možný len v jednom jazdnom pruhu z triedy SNP smer Hornbach vpravo, a zo smeru od Hornbachu takisto v jednom jazdnom pruhu vpravo na Alejovú, smer Železníky.

Z Moldavskej od centra mesta bude križovatka uzavretá na úrovni výjazdu: Lidl - Werferova, z Alejovej na úrovni čerpacej stanice, kde bude zriadený dočasný koľajový prejazd. Pre obsluhu Triedy SNP č. 63-75 bude dočasne otvorený prejazd cez koľajnice pri vjazde k obytným domom, s príjazdom od križovatky Trieda SNP - Bardejovská. Motoristom odporúčam obchádzkové trasy v smere Trieda SNP – Alejová cez Bardejovskú, Popradskú, následne cez prepojovaciu komunikáciu VŠA (Hornbach – Cassovia). Pre smer Alejová budú mať motoristi k dispozícii obchádzkovú trasu po Triede SNP cez Gemerskú, Rastislavovu - Štúrovu - Toryskú. Pre smer Moldavská od centra mesta to bude Moldavská k Hornbachu cez Toryskú, Trieda SNP – Moldavská. Vzhľadom na stavebné práce pred Steel arénou a súdmi, kde bude možný prejazd iba v jednom jazdnom pruhu pre každý smer, odporúčame v smere do a z centra (Nám. osloboditeľov – Štúrova) využiť náhradné trasy cez Festivalové námestie, respektíve križovatku VSS,” uviedol Pavol Titl.

Pre automobilovú dopravu bude úplne uzavretý úsek Štúrovej ulice medzi Dunajskou a Toryskou, a zatiaľ ešte stále prejazdný smer do centra mesta bude odklonený do Idanskej ulice. „Treba ešte povedať jednu veľmi podstatnú vec, že Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) spolu so spoločnosťou eurobus vytvoria nový prestupný uzol ako náhradu za zastávku SOŠ automobilovú. S tým, že pri Bille budú zastavovať na novej autobusovej zastávke v smere do mesta náhradné linky MHD aj eurobusu, v opačnom smere to tak bude na Bardejovskej ulici,” dodal Titl. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Košice