V Košiciach sa uskutoční v priestoroch rušňového depa 18. ročník Rušňoparády


Foto: V Košiciach sa uskutoční v priestoroch rušňového depa 18. ročník Rušňoparády Foto: detskazeleznica.sk

18.ročník Rušňoparády - najväčšej slovenskej prehliadky železničnej histórie i súčastnosti otvorí pre verejnosť svoje brány 14-15. apríla 2018. Rušňové depo Železničnej spoločnosti Slovensko v Košiciach pozýva do svojich priestorov všetkých priaznivcov železničnej dopravy, kde si budú môcť pozrieť prestrú kolekciu historických a moderných vozidiel. 

Z celého Slovenska, ale aj Čiech či Maďarska sa k nám dokotúľajú také hviezdy ako Žabotlama, Papagáj, Hurvínek, Mravec, Ušatá, Sergej, Karkulka, Vectron, Albatros či Orchestrión. Počas víkendu sa tak na jednom mieste stretnú viac ako dve desiatky parných, motorových a elektrických rušňov, a tak som presvedčený, že sa majú návštevníci na čo tešiť,“ približuje Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice, ktorá podujatie spoluorganizuje so Železničnou spoločnosťou Slovensko.

Pripravené je množstvo atrakcií pre všetkých priaznivcov vlakov a vláčikov. Zaujmú však aj iné atrakcie, napríklad mobilná vyhliadková veža Žeriavov Košice, pečenie gruľovníkov, výstava modelov a určite jedným z najväčších lákadiel je takmer hodinový koncert populárnej hudobnej formácie S hudbou vesmírnou.


Minulý rok si mohli účastníci Rušňoparády, ktorá prezentuje na jednom mieste moderné i historické vlaky, naplno užiť vlaky InterCity. Tento rok im ponúkneme možnosť obzrieť si náš najmodernejší rušeň Vectron a kus moderného umenia zasa návštevníkom poskytne umelecký vlak T.R.A.M. Osobne som veľmi rád, že ZSSK je hrdým partnerom tohto podujatia, a srdečne pozývam všetkých, aby si prišli vychutnať jeden jarný víkend v príjemnej atmosfére vlakov,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Tohtoročná Rušňoparáda ponúkne bohatší program aj mimo areálu rušňového depa. Návštevníci budú mať mimoriadnu možnosť previezť sa kyvadlovými vlakmi na nákladnú stanicu, kam sa bežne nemajú ako dostať a retrobusom navštívia kaštieľ v Krásnej nad Hornádom.

Počas dvoch víkendových dní budú na Rušňoparáde pripravené aj výlety historickými vlakmi do Košického kraja. Prvý zavezie cestujúcich do Jasova na jarný trh a workshop, ďalší vláčik pôjde do Trebišova do Múzea južného Zemplína. Tešíme sa, že priamo v Rušňovom depe bude znovu rozvoniavať margeciansky gruľovník, teda dobrota z južného Spiša,“ dodala výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Miesto: Rušňové depo Košice
Dátum: 14.04.2018 - 15:00    15.04.2018 - 17:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Sídlisko Ťahanovce