V budove súdov v Košiciach bola opäť nahlásená bomba, anonym ju nahlásil aj v košickej väznici


Foto: V budove súdov v Košiciach bola opäť nahlásená bomba, anonym ju nahlásil aj v košickej väznici Foto: ilustračné

Včera 26. marca v budove krajského a troch okresných súdov na Štúrovej ulici anonym nahlásil bombu. Dnes okolo 8:30 hod. polícia dostala ďalšie oznámenie, že sa v budove súdov nachádza bomba. Budovu polícia evakuovala, všetky pojednávanie boli odročené. Namiesto prišli hasiči, záchranári a policajti so psami, špeciálne vycvičenými na vyhľadávanie výbušnín. V prípade vypátrania páchateľa mu hrozí väzenie na 3 až 8 rokov a náhrada škody vo výške viac ako 10 000 eur.

Dnes 27. marca okrem súdov bola okolo 8:30 hod. anonymom nahlásená bomba aj v budove Ústavu na výkon trestu na Floriánskej ulici. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. „Boli sme privolaní k zásahu v Ústave na výkon trestu na Floriánskej ulici. Malo ísť o nahlásenú bombu, hasiči sa už vrátili na základňu,” informujú hasiči. Podľa denníka Korzár mala byť bomba nahlásená vo všetkých väzniciach na Slovensku.

Operačné stredisko KR PZ Košice prijalo dnes (27.3.) v ranných hodinách oznámenie od ZVJS, že v ÚVV a VTOS na Floriánskej ulici v Košiciach bol v emailovej schránke nájdený text: „Máš tam BOMBU. Idem si pre teba. Všichni tam chcípnete.“ Na základe toho polícia v súčinnosti so ZVJS vykonala všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a bola vykonaná prehliadka s negatívnym výsledkom. Zároveň polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin šírenia poplašnej správy a po páchateľovi pátra,“ potvrdila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.


Prečítajte si viac:Zdroj: korzar.sk, kosicednes.sk