Detská fakultná nemocnica v Košiciach pripravuje podpis zmluvy so zhotoviteľom projektovej dokumentácie pre stavebné konanie a realizáciu nadstavby a rekonštrukcie.
„Podľa informácií zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie dala nemocnici najvýhodnejšiu ponuku v súťaži spoločnosť AXA Projekt, ktorá pripraví dokumentáciu za necelých 913-tisíc eur,“ uvádza na svojom webe Úrad pre verejné obstarávanie.
Náklady na realizáciu samotnej výstavby predstavujú takmer 39 miliónov eur s DPH. Projekt bude vedenie Detskej fakultnej nemocnice financovať zo štátneho rozpočtu.
„Plánuje sa vybudovanie dvoch nových nadzemných podlaží nad existujúcim jednopodlažným objektom - priestory ambulancií, kam budú premiestnené oddelenia zo súčasných nevhodných priestorov. Nové priestory budú slúžiť pre hospitalizáciu aj ambulantnú starostlivosť,” spresnila Detská fakultná nemocnica.
Výstavba sa týka oddelenia detskej onkológie a hematológie, oddelenia neonatologickej intenzívnej medicíny, fyziatricko - rehabilitačného oddelenia, oddelenia detskej neurológie, ako aj časti Klinky detí a dorast.
Po rekonštrukcii existujúceho prvého nadzemného podlažia má byť vytvorené moderné oddelenie rádiológie a zobrazovacích metód.
Vedenie nemocnice odhaduje, že s realizáciou projektu by sa mohlo začať v prvom kvartáli budúceho roka. Dokončenie všetkých stavebných a rekonštrukčných prác je plánované na konci roku 2028.