Škoda na DPH vo výške viac ako 4 milióny eur, colníci z KÚFS zaistili účtovníctvo viacerých firiem


Foto: Škoda na DPH vo výške viac ako 4 milióny eur, colníci z KÚFS zaistili účtovníctvo viacerých firiem Foto: Finančná správa Slovenskej republiky

Počas celoslovenskej marcovej akcie zameranú na podvody s reklamnými službami colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili účtovníctvo firiem z Popradu, Košíc, Michaloviec, Žiliny, Nových Zámkov a Bratislavy. Podľa Finančnej správy Slovenskej republiky sa tieto firmy venovali poskytovaniu a sprostredkovaniu reklamných služieb.

Dôvodom zaistenia účtovných dokladov bolo podozrenie z daňových únikov na DPH. Zaisťovacie úkony sa realizovali v sídlach podozrivých firiem, aj v obchodných a administratívnych priestoroch spoločností, ktoré poskytovali daným subjektom účtovnícke služby. Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy predbežne vyčíslili škodu na DPH vo výške viac ako 4 milióny eur.

V obchodnom reťazci podozrivé spoločnosti vykazovali fakturácie v oblasti poskytovania a sprostredkovania reklamných služieb v rokoch 2016 a 2017. Operatívnou a analytickou činnosťou príslušníci KÚFS zdokumentovali škodu na DPH predbežne vo výške viac ako 4 milióny eur. Nakoľko je odôvodnená obava, že prípadná dorubená daň by mohla byť u obchodných spoločností v budúcnosti nevymožiteľná, KÚFS vydal predbežné opatrenie spočívajúce v nenakladaní s nehnuteľnosťami v majetku týchto podozrivých slovenských obchodných spoločností,“ informuje Finančná správa Slovenskej republiky.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Finančná správa Slovenskej republiky