Ľudia na Terase v nedeľu 25. marca spoločne vyzdobia dva a pol metrovú gigantickú kraslicu


Foto: Ľudia na Terase v nedeľu 25. marca spoločne vyzdobia dva a pol metrovú gigantickú kraslicu Foto: Košice - Západ

Na kvetnú nedeľu, 25. marca od 15.00 hod. pred OC Galéria, si najväčšia mestská časť Košíc pripravila zaujímavé popoludnie venované téme Veľkej noci. To neostane len pri klasických tvorivých dielňach a maľovaní veľkonočných vajíčok. Stredobodom bude nadrozmerná biela kraslica s výškou až 2,5 metra, ktorú všetci návštevníci akcie i okoloidúci budú môcť farebne ozdobiť podľa vlastnej fantázie či napísať na ňu svoje veľkonočné prianie.

K podujatiu svojou „troškou“ prispeje i terasanský starosta Ján Jakubov, ktorý bude ponúkať na ochutnávku tradičnú veľkonočnú štrúdľu, aby si Terasania pri zdobení kraslice niečo zamaškrtili. Na oplátku košický Západ pozýva šikovné gazdinky, aby rovnako návštevníkom priniesli na ochutnanie niečo zo svojich domácich pečených dobrôt, a spoločne tak prispeli k veľkej ochutnávke koláčikov či pagáčikov na Terase. Najviac sa akcia sústredí na deti, pre ktoré je pripravený aj veľkonočný darček, ktorý si samy ozdobia, maľovanie na tvár a teplý čaj. 

Podľa priazne počasia je zároveň v pláne tento „spoločný kraslicový výtvor“ ponechať na námestí pred obchodným centrom až do Veľkonočného pondelka, pričom vo večerných hodinách kraslica bude efektne nasvietená, aby tak aj po zotmení evokovala čarovnú atmosféru Veľkej noci. Preto jedným dychom mestská časť prosí všetkých samozvaných umelcov, aby pre tentokrát „nedozdobovali“ spoločnú prácu Terasanov vlastnými nápismi a nechali výsledok tvorivého dňa v jeho pôvodnej podobe a tvare počas celého veľkonočného týždňa. V prípade obzvlášť nepriaznivého počasia bude akcia prebiehať vo vnútri obchodného centra.

Miesto: pred OC Galéria, Košice-Západ
Dátum: 25.03.2018 - 15:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Košice - Západ