V Bábkovom divadle Košice na scéne Jorik Divadlo Venuše ve Švehlovce uvedie hru Samko Tále


Foto: V Bábkovom divadle Košice na scéne Jorik Divadlo Venuše ve Švehlovce uvedie hru Samko Tále Foto: Bábkové divadlo Košice

Dňa 12. apríla 2018 o 10:00 a 19:00 bude na scéne JORIK hosťovať Divadlo Venuše ve Švehlovce z Prahy, ktoré sa predstaví s monodrámou Samko Tále. Inscenácia je dramatizáciou slávnej novely slovenskej spisovateľky Daniely Kapitáňovej Samko Tále: Kniha o cintoríne. V predstavení exceluje herec Pavol Seriš, ktorý stvárňuje postavu mentálne zaostalého Samka. Podtitul hry by mohol znieť “čo všetko nenávidíme”, keďže Samko si robí zoznamy ľudí, ktorých nemá rád a ktorí podľa neho robia v jeho krajine neporiadok. Na zozname sú okrem iného Rómovia, Maďari a všetci cudzinci.

Tvorcovia inscenácie sa snažili zakomponovať do hry aktuálne problémy, ktoré trápia nielen slovenskú spoločnosť a na ktoré Samko svojím tragikomickým spôsobom neustále upozorňuje. V závere sa Samko rozhodne vstúpiť do Ľudovej strany Naše Slovensko, lebo tam je podľa neho jeho miesto. Za postavu Samka si Pavol Seriš vyslúžil niekoľko divadelných ocenení na festivaloch v Maroku, Taliansku, Estónsku i ďalších krajinách. Predstavenie je interaktívne a Pavol Seriš sa doňho snaží vtiahnuť aj publikum. Hra je vhodná pre divákov od 15 rokov. Na predstavenie prijímame objednávky od škôl a organizovaných skupín.  


Miesto: Scéna Jorik, Košice
Dátum: 14.04.2018 - 19:00


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Bábkové divadlo Košice