Žena a dvaja muži opakovane od dôchodcu žiadali peniaze, ten im zo strachu dal 1 400 eur


Foto: Žena a dvaja muži opakovane od dôchodcu žiadali peniaze, ten im zo strachu dal 1 400 eur Foto: ilustračné

Počas uplynulého týždňa 24-ročná žena a dvaja 26-ročný muži v nočných hodinách viackrát prišli k rodinnému domu 67- ročného dôchodcu v jednej z obcí v Rožňavskom okrese úmyselne získať od neho finančnú hotovosť. Polícia z Rožňavy ich obvinila z pokračujúceho zločinu lúpeže a pokračujúceho prečinu porušovania domovej slobody.

Dôchodcovi z ulice búchali na okno, ktoré otvoril, a pod hrozbou násilia od neho žiadali peniaze s tým, aby nevolal políciu, lebo ho zabijú. Dôchodca im z obavy o svoje zdravie a život vydal finančnú hotovosť v celkovej výške 450 eur. Pri ďalších „návštevách“ preliezli plot, resp. iným spôsobom neoprávnene vnikli do dvora, kde opakovane búchali na dvere rodinného domu. Zo strachu im dôchodca otvoril, pričom ho násilím vtlačili dovnútra. Dom prehľadali s cieľom nájsť peniaze,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Obvinení sa dôchodcovi vyhrážali, že ak im nedá peniaze, tak ho zabijú. Na zvýraznenie vyhrážok mu dvaja z obvinených priložili ku krku nôž. „Z obavy o svoj život im vydal postupne finančnú hotovosť vo výške 950 eur. Dôchodca vydal celkovo obvineným osobám až 1400 eur. Poškodenému dôchodcovi zranenia nespôsobili. Obvinené osoby boli umiestnené do cely policajného zaistenia s podnetom na ich väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov, pretože tieto skutky spáchali závažnejším spôsobom konania a na chránenej osobe,“ dodala Mésarová z KR PZ v Košiciach.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice