Na Triede SNP dokončujú práce modernizácie električkových tratí, Terasa bude prejazdná do 2 týždňov


Foto: Na Triede SNP dokončujú práce modernizácie električkových tratí, Terasa bude prejazdná do 2 týždňov
Galéria: 4 fotky
Foto: Mesto Košice

Včera 8. marca 2018 sa na stavbe modernizácie električkových tratí konal ďalší kontrolný deň, na ktorom sa stretli viceprimátor mesta Košice Martin Petruško a riaditeľ košického závodu Eurovia SK, Štefan Bálint. Počas minulého týždňa pre nepriaznivé počasie robotníci nemohli na stavbe modernizácie električkových tratí robiť niektoré práce.

Na Triede SNP teraz intenzívne ukončujeme práce na komunikáciách, koľajovom telese, dokončujeme nástupištia pre cestujúcich. Postupne chceme pokračovať v uvoľňovaní ďalších úsekov cestných komunikácií na Triede SNP pre motoristickú verejnosť. Uvoľnili sme už úsek od kina Družba po Bernolákovu ulicu, ak sa nám to podarí, v piatok (9. 3. 2018) alebo v sobotu (10. 3. 2018) uvoľníme pre dopravu aj úsek od „novej” nemocnice po obchodné centrum Billa, celý tento pás tak bude prejazdný v plnom profile,” uviedol Štefan Bálint, riaditeľ košického závodu Eurovia SK.

Opačný smer bude prejazdný o niekoľko dni neskôr,  musia ešte doasfaltovať križovatku pri nemocnici a križovatku Triedy SNP s Toryskou ulicou.


Spoločnosť Eurovia musí obe križovatky na triede SNP asfaltovať v celej ich šírke, dopravné obmedzenia pre motoristov by mali byť minimálne. Takmer na celej modernizovanej trati na Triede SNP sú už položené aj špeciálne ekologické absorbčné rohože v najbližších dňoch, začne subdodávateľ Eurovie klásť na trať aj umelý trávnatý koberec, neskôr ho doplnia aj živou zeleňou.  

Približne do dvoch týždňov by sme ale už mohli mať, ak sa znova nejako extrémne nezmení počasie, prejazdnú v plnom profile celú Terasu v jednom i druhom smere. Zhotoviteľ diela ma dnes, okrem iného informoval, že električky by mali začať jazdiť po Triede SNP najneskôr v polovici apríla, všetko záleží už len na administratívnych úkonoch ohľadom vydania všetkých zákonom vyžadovaných povolení. Čo sa týka prác na ucelenej časti stavby v čiastočne uzavretom úseku od križovatky Štúrova – Toryská po križovatku Dunajská – Idanská – Moldavská cesta, tak ako sme už verejnosť viackrát informovali, až po spustení električiek po Terase, môžu stavbári uzavrieť a začať s prácami aj na okružnej križovatke na Moldavskej ceste,” zdôraznil Matrin Petruško, videprimátor mesta Košice.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Košice