Polícia žiada svedkov dopravnej nehody o pomoc, vodič zrazil na priechode pre chodcov ženu a odišiel


Foto: Polícia žiada svedkov dopravnej nehody o pomoc, vodič zrazil na priechode pre chodcov ženu a odišiel Foto: ilustračné

Včera 8. marca 2018 okolo 5:25 hod. neznámy vodič na priechode pre chodcov na križovatke ulíc Trieda SNP a Ipeľská v Košiciach zrazil 42-ročnú chodkyňu. „Podľa doterajších zistení doposiaľ neznámy vodič viedol nezistené vozidlo po Tr. SNP v smere jazdy od Festivalového námestia smerom na Ipeľskú ulicu, kde v križovatke nerešpektoval dopravné značenie svetelnej signalizácie a na červený signál pre jeho smer jazdy s vozidlom vošiel do križovatky,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Vodič narazil do chodkyne, ktorá v tom čase prechádzala po priechode pre chodcov na zelenú a z miesta nehody odišiel. „Vodič si nesplnil povinnosti vodiča na mieste dopravnej nehody, pričom z miesta odišiel na neznáme miesto. Pri dopravnej nehode chodkyňa utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia, dychová skúška bola u nej negatívna. Polícia po vodičovi a vozidle pátra, a žiada o pomoc verejnosť,“ pokračuje Jana Mésarová.

„Touto cestou polícia žiada svedkov uvedenej dopravnej nehody, ktorí v uvedenom čase prechádzali týmto úsekom, respektíve videli jej priebeh, aby sa prihlásili osobne na oddelení dopravných nehôd Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach na Rampovej ulici č. 7, prípadne telefonicky na čísle 0961932520 alebo na známom bezplatnom čísle 158,“ dodala Jana Mésarová z KR PZ v Košiciach.

 Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice