V roku 2017 sa v Košickom kraji ubytovalo 366 142 návštevníkov, informuje Košice Región Turizmus


Foto: V roku 2017 sa v Košickom kraji ubytovalo 366 142 návštevníkov, informuje Košice Región Turizmus Foto: Košice Staré mesto

Už tretí rok stúpa turizmus v Košickom kraji, za rok 2017, podľa ktorých sa v kraji ubytovalo rekordných 366 142 návštevníkov. Ubytovacie zariadenia v kraji zaznamenali 762 490 prenocovaní, viac ich bolo už iba v rokoch 2008 a 2002. „Rok 2016 sa vyznačoval obrovským medziročným skokom návštevnosti Košického regiónu, vlani bolo preto dôležité tento trend zachytiť. Vidíme, že sa to podarilo a ďalší nárast návštevnosti znamená aj zvýšenie tržieb z ubytovania, ktoré medziročne stúpli o vyše milión eur na takmer 21 miliónov. Je to výsledok snaženia všetkých subjektov pôsobiacich v cestovnom ruchu a určite dobrá správa pre ekonomiku v kraji,“ uviedla Lenka Vargová Jurková, výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus.

Organizácia destinačného manažmentu práve v roku 2017 stavila pri marketingu, ale aj rozvojových aktivitách, na značku UNESCO na dosah. „Odrazilo sa to nielen v ubytovacích štatistikách, ale tiež v údajoch návštevnosti jednotlivých lokalít a pamiatok UNESCO. Rekordnú sezónu má za sebou Spišský hrad, Dobšinská ľadová jaskyňa a určite aj drevený Chrám Prenesenia ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej,“ dodala Lenka Vargová Jurková. 

Prioritou predsedu KSK je naďalej rozvíjať a zlepšovať turizmus v Košickom kraji. „Našou prioritou je snaha o ďalší rozvoj a zvyšovanie atraktívnosti regiónu. Zároveň chceme nadväzovať na už rozbehnutý systematický manažment cestovného ruchu, a to aj cez podporu kultúrnych podujatí prepojených s ďalšími aktivitami tak, aby návštevníci mali dôvod zotrvať v našom kraji viac dní. Realizovať sa to dá napríklad cez podporu nových a zaujímavých atrakcií či produktov, zvyšovaním kvality podujatí alebo vytváraním mechanizmov skvalitňovania služieb cez značku kvality,“ uzatvoril Rastislav Trnka predseda Košického samosprávneho kraja.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KSK