- 30. november 2024 o 17:00
December prinesie viaceré zmeny v košickej doprave. Neprehliadnite ich
Dopravný podnik mesta Košice avizuje viaceré zmeny a úpravy týkajúce sa premávky mestskej hromadnej dopravy. Tie začnú platiť od nedele 1. decembra. Medzi hlavné zmeny patrí posun ranného spoja na električkovej linke R7. Tá pôvodne odchádzala zo zastávky Vstupný areál USS o 07:37 hod., po novom sa čas odchodu posunie na 07:42 hod.
Ďalšie úpravy v cestovných poriadkoch sa dotýkajú autobusovej dopravy:
- Autobusová linka číslo 12: Doplnenie ranného spoja s odchodom o 06:17 hod. zo Šebastoviec v režime pracovné dni, školský rok a s tým spojený posun s odchodom o 06:23 hod. zo Šebastoviec na čas odchodu 06:37 hod.
- Autobusová linka číslo 13: Premávať bude iba počas pracovných dní v čase rannej a poobednej špičky na nezmenenej trase Baňa Bankov – Pri hati a späť.
- Autobusová linka číslo 22: Obnovuje sa prevádzka tejto linky počas pracovných dní v čase mimo dopravnej špičky a počas voľných dní premáva na trase Džungľa – Baňa Bankov a späť. V čase rannej a poobednej dopravnej špičky premáva na skrátenej trase Džungľa – Železničná nemocnica a späť.
- Autobusové linky číslo 25 a 26P: Dôjde k zmene trasy tejto linky a s tým spojenej úprave cestovného poriadku liniek 25 a 26P. Linka 25 bude premávať na trase Budapeštianska – Poľov a späť bez zachádzania do MČ Džungľa – nezastavuje na zastávkach Džungľa a Plťová.
- Autobusová linka číslo 29: Doplnenie školského spoja s odchodom o 07:10 hod. z Kavečian v režime pracovné dni, školský rok a s tým spojený posun spoja s odchodom o 06:52 hod. zo Zoologickej záhrady na čas odchodu o 06:55 hod. – bez zachádzky k ZŠ Polianska.
- Autobusové linky číslo RA5 a RA6: Posun dvoch ranných spojov na týchto linkách s odchodmi o 06:08 hod. z Kalinovskej a 06:08 hod. zo Želiarskej na čas odchodov o 06:03 hod. (na oboch linkách).
Minútky zo Slovenska
- 17:30 KVÍZ: Mnohé maďarské slová a frázy poznajú aj Slováci. Otestuj sa a zisti, koľko z nich ovládaš!
- 17:30 Obyvatelia Lietavskej Lúčky sa sťažujú na prach z cementárne. Hovoria o pálení očí aj kašli
- 17:00 Pomôžte oživiť historické skleníky v Zámockej záhrade, kedysi sa tam pestovali ananásy. Hlohovec hľadá dobrovoľníkov
- 17:00 Dvojročný Alex trávi viac času v nemocniciach než na ihrisku, známy podnikateľ z Prievidze vyzýva obyvateľov k pomoci
- 17:00 VIDEO: Hasiči v Trnovom oslávili 100 rokov. Obcou prešla spanilá jazda hasičských vozidiel
- 17:00 Letné prázdniny by mohli začať skôr. Drucker pripustil skorší koniec škôl, vysvedčenia by rozdali posledný júnový piatok
- 17:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 17:00 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na megaturné sa s novým albumom prestavia aj v Bystrici
- 16:40 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na Slížovici pokrstia nový album a odštartujú megaturné
- 16:00 Najskôr "Na stráž", teraz kladivo a kosák. Bývalý žilinský poslanec opäť vyvoláva vášne
- 16:00 Dubničania spomínajú na učilište, ktoré vychovalo celé generácie odborníkov, o žiakov bolo postarané vo všetkom
- 16:00 VIDEO: Bežná situácia na ceste vyvolala medzi šoférmi v Žiari búrlivú debatu. Ako správne stáť na tejto križovatke?
- 16:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 15:30 VIDEO: Tunel Horelica je zatvorený, vodiči prechádzajú cez Čadcu. Obmedzenia potrvajú do nedele
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel