Polícia obvinila dvoch 17-ročných mladíkov z lúpeže, v parku pri železničnej stanici prepadli ženu


Foto: Polícia obvinila dvoch 17-ročných mladíkov z lúpeže, v parku pri železničnej stanici prepadli ženu Foto: ilustračné

Začiatkom decembra 2017 na chodníku v parku neďaleko železničnej stanice v Košiciach dvaja 17-ročný mladíci spolu s dvomi maloletými chlapcami prepadli 68-ročnú ženu z Japonska. „Od poškodenej ženy žiadali peniaze, sotili ju na chodník, ťahali za vlasy, pričom jeden z útočníkov žene rukou držal ústa, aby nekričala. Vtedy jeden z obvinených poškodenej žene vytrhol z rúk kabelku i tašku. Potom z miesta činu ušli. Poškodenej žene pri útoku spôsobili ľahké zranenia, krádežou vecí jej vznikla škoda vo výške 860 eur,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Polícia mladíkov obvinila pre zločin lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva a zároveň ich umiestnila do Ústavu na výkon väzby za inú násilnú trestnú činnosť. „Za tento skutok, spáchaný na chránenej osobe, hrozí páchateľovi podľa Trestného zákona trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Mladistvým páchateľom sa trestná sadzba znižuje na polovicu,“ dodala Jana Mésarová z KR PZ v Košiciach.

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Košice