Požiar strechy Daňový úrad vážnejšie nezasiahol, od pondelka bude pre verejnosť opätovne otvorený


Foto: Požiar strechy Daňový úrad vážnejšie nezasiahol, od pondelka bude pre verejnosť opätovne otvorený Foto: ilustračné

Daňový úrad Košice bude od pondelka 5. marca 2018 opäť pre verejnosť otvorený v rámci štandardných úradných hodín. Ani jedno z poschodí budovy, ktoré využíva daňový úrad, nebolo požiarom zasiahnuté. Od pondelka budú môcť klienti opätovne vybavovať svoje daňové záležitosti v rámci úradných hodín priamo na Železničnej ulici. Od 27.februára do 28.februára bol Daňový úrad Košice zatvorený a od 1. marca do 2. marca bola zatvorená podateľňa a klientska zóna pre občanov k dispozícii počas úradných hodín na zmenenej adrese - v budove daňového úradu na Tomášikovej ulici 35. Od pondelka bude možné opätovne vybavovať agendu priamo na Železničnej ulici.


Utorkový požiar strechy budovy, ktorá je vo vlastníctve Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) a v ktorej zároveň sídli Daňový úrad Košice, nemal výrazné dopady na priestory využívané daňovým úradom. Keďže horela strecha šesťpodlažnej budovy a daňový úrad má od ŽSR prenajaté prvé a druhé nadzemné podlažie a prvé podzemné podlažie, tieto priestory požiar nezasiahol. Dokumentácia daňového úradu zostala nepoškodená vzhľadom na to, že sa uchováva v suteréne. Všetky daňové priznania sú navyše skenované a teda ukladané aj elektronicky. Údaje o všetkých dokumentoch sú uložené aj v informačných systémoch finančnej správy – akékoľvek úradné záznamy sú vždy zaprotokolované,“ informuje Finančná správa SR. 


Úradné hodiny Daňového úradu Košice:
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: FS SR