V obci Veľká Ida vodič BMW zachytil dôchodcu spätným zrkadlom, zo zranení sa bude liečiť 42 dní


Foto: V obci Veľká Ida vodič BMW zachytil dôchodcu spätným zrkadlom, zo zranení sa bude liečiť 42 dní Foto: KR PZ Košice

V stredu 28.februára okolo 18:00 hod. došlo v obci Veľká Ida v okrese Košice okolie k dopravnej nehode medzi osobným autom BMW, ktoré viedol 25-ročný vodič z okresu Košice okolie a 76-ročným chodcom. „Podľa doterajších zistení vodič, ktorý sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, zachytil chodca spätným zrkadlom pri jednom z rodinných domov na Hlavnej ulici v uvedenej obci na rovnom a osvetlenomúseku cesty. Chodec sa v čase zrážky nachádzal na kraji cesty. Následkom zrážky chodec spadol na vozovku,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Chodec pri nehode utrpel podľa zranenia s predbežnou dobou liečenia do 42 dní. „Zo zraneniami bol prevezený do nemocnice. U vodiča i chodca bola dychová skúška negatívna. Škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na 300 eur. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti, ako aj presná príčina jej vzniku a miera zavinenia, sú predmetom vyšetrovania,“ dodala Jana Mésarová z KR PZ v Košiciach.

Polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby prispeli k väčšej bezpečnosti na cestách dodržiavaním dopravných predpisov, správali sa zodpovedne, sledovali situáciu v cestnej premávke. Apelujeme na vodičov, aby sa plne venovali vedeniu vozidla a sledovali situáciu okolo seba. Chodcom pripomíname, že použitie reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti prispieva k ich bezpečnosti a znižuje riziko stretu vozidla s chodcom. Reflexný prvok na oblečení uvidí vodič na 200 metrov, toho istého chodca v tmavom oblečení spozoruje na niekoľko desiatok metrov a nemá veľa času reagovať.

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Košice