Marec mesiac knihy v Knižnici pre mládež mesta Košice s rozprávkami Dobšinského aj Andersena


Foto: Marec mesiac knihy v Knižnici pre mládež mesta Košice s rozprávkami Dobšinského aj Andersena
Galéria: 4 fotky
Foto: Knižnica pre mládež mesta Košice

Marec je mesiacom knihy, preto si v Knižnica pre mládež mesta Košice pripravila pre svojich čitateľov bohatý program,ako súťaže pre nadaných a viacgeneračné večerníčkové stretnutia, krásne rozprávky. O oslavách Mesiaca knihy, na ktorý knižnice nikdy nezabúdajú a patrične si ho aj pripomínajú množstvom aktivít pre verejnosť. „Naše marcové aktivity odštartujú už vo štvrtok, 1. marca 2018, vyhlásením tém 23. ročník detskej súťaže Literárne Košice Jána Štiavnického,“ informuje riaditeľka, Iveta Hurná .

Témy majú náročnú úlohu, osloviť a zaujať cieľovú skupinu tínedžerov a najmä inšpirovať ich k písaniu. „Naša vďaka za ich výnimočnosť aj tento rok patrí pedagogičke Markéta Andričíková z UPJŠ v Košiciach,“ uviedla Iveta Hurná. Súťažiaci sa ich dozvedia z ponuky rozposielanej košickým základným školám a rovnako z webovej stránky knižnice www.kosicekmk.sk. „Od pondelka 5. do 9. marca viac ako stovku podujatí aktuálne venujeme celoslovenskej aktivite na podporu vzdelanosti, Týždňu slovenských knižníc,“ pokračuje riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice.

Pravidelné podujatia pre školy knižnica v danom týždni rozšírila o slávnostné pasovania prváčikov do stavu čitateľského (5.;6.;7. a 9.3., pobočka OC Merkur), o čítanie na detskej onkológii (7.3., Detská fakultná nemocnica) a o Stretnutie s osudovými ženami v literatúre, ktorým si v domove sociálnych služieb 9.marca spolu s Úniou žien uctí Medzinárodný deň žien „Týmto však u nás marec ani zďaleka nekončí a na čitateľov a návštevníkov knižnice čakajú i ďalšie súťaže o atraktívne ceny, podujatia s rozprávkami Andersena a Dobšinského aj nová výstava. Rovnako pokračujeme v premietaní festivalových filmov, ktorými sa hľadá medzi ľuďmi dôvera,“ dodala Iveta Hurná z Knižnice pre mládež mesta Košice.

Zdroj: Knižnica pre mládež mesta Košice