Tomáš Slovák posilní HC Košice


Foto: Tomáš Slovák posilní HC Košice

Aktuálny majster Slovenska HC Košice sa dohodol na pôsobení so svojím odchovancom obrancom Tomášom Slovákom.

Generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš:
“Tomáš bude súčasťou nášho mužstva minimálne dva mesiace, presnejšie v auguste a septembri, takže stihne zápasy základnej časti CHL aj začiatok Tipsport extraligy. Verím, že nám pomôže v Lige majstrov a fanúšikovia ho uvidia aj v zápasoch domácej najvyššej súťaže. Zmluva je teda otvorená a v prípade, že Tomáš získa zahraničný angažmán, klub ho uvoľní.”

Tomáš Slovák odohral v minulej sezóne v mužstve HK Hradec Králové v najvyššej českej súťaži 30 zápasov s bilanciou 17 kanadských bodov za 2 góly a 15 asistencií, na prelome rokov 2014 a 2015 potom prestúpil do švédskeho mužstva Brynäs IF, kde odohral ďalších 28 zápasov s bilanciou 5 bodov za dva góly a tri asistencie.

Tomáš bol súčasťou mužstva Košíc, ktoré získalo v roku 2009 historicky prvý titul po 10 rokoch čakania v pamätnom finále so Skalicou.

Počas svojej hráčskej kariéry pôsobil v KHL v mužstvách Avtomobilist Jekaterinburg a Dynamo Minsk, vo fínskej Liige v mužstvách SaiPa Lappeenranta a Ilves Tampere, vo Švédsku v tímoch Mora IK a spomínanom Brynäs IF Gävle.
S mužstvom HC Plzeň vlastní český majstrovský titul zo sezóny 2012/2013, kedy bol aj vyhlásený za najlepšieho obrancu českej extraligy a bola mu udelená Cena fair play.

Miesto: -
Dátum: 14.06.2015Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: hckosice.sk