Od marca začnú na trase Prešov-Košice premávať zrýchlené vlaky, prvý bude v Košíc odchádzať o 6:14 h


Foto: Od marca začnú na trase Prešov-Košice premávať zrýchlené vlaky, prvý bude v Košíc odchádzať o 6:14 h Foto: Mesto Prešov

Rýchlejšie vlakové spojenie (REX) medzi Košicami a Prešovom začne premávať už 6. marca 2018, pričom cesta potrvá necelú pol hodinu. Ide o impulz, ktorý si dáva za cieľ zvýšiť podiel cestovania hromadnou verejnou dopravou medzi Prešovom a Košicami. „Cestujúci vo vlakoch sa vyhnú dopravným kolónam a zápcham,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

40-kilometrovú vzdialenosť medzi Prešovom a Košicami cestujúci absolvujú len s jednou zastávkou v Kysaku. „Na nový grafikon sa nám podarilo so správcom infraštruktúry nasadiť deväť nových expresných vlakov, ktoré spoja Prešov s Košicami. Budú vedieť prepraviť cestujúcich od 29 do 40 minút. Našou snahou je obslúžiť tento región lepšie, efektívnejšie a hlavne v prospech pasažierov,“ dodal Karol Martinček, člen predstavenstva Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK).  

Prvý zrýchlený vlak na tejto trase vyrazí 6.marca 2018 ráno o 6.00 hod. z prešovskej Hlavnej stanice, zastaví  do Košíc dorazí o 6.29 hod. Ďalšie zrýchlené vlaky z Prešova budú odchádzať o 7.09 hod. , 8.11 hod., 14.21 hod. 16.17 hod. Z Košíc budú zrýchlené vlaky odchádzať o 6.14 hod, 15.14 hod, 16.14 hod, 17.15 hod. Doposiaľ medzi Prešovom a Košicami premávali len osobné vlaky, okrem rýchlika do Bratislavy a rýchlika súkromného prepravcu do Prahy.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Prešov