Juhovýchodným Slovenskom sa šíri medzi mládežou a sociálne slabšími obyvateľmi droga Herba


Foto: Juhovýchodným Slovenskom sa šíri medzi mládežou a sociálne slabšími obyvateľmi droga Herba Foto: ilustračné

Na juhovýchodnom Slovensku sa šíri droga pod názvom Herba. V Trebišovskom okrese v Kráľovskom Chlmci na ihrisku bol nájdený 25-ročný muž bez známok života, pravdepodobne ide o prvú obeť tejto drogy. Droga má formu sušenej a chemicky upravenej rastliny. Jej užívanie bolo zaznamenané na Gemeri v Kameňanoch v Revúckom okrese, rozširuje najmä medzi deťmi a mladistvými.

„Ľudia, ktorí užívajú aj herbu alebo herbal, problémy zatiaľ nerobili. Ale na ich pohybe, na ich výzore je vidno, že niečo užili a ľudia, ktorí tam žijú a chodia domov z práce alebo ráno do roboty, sa ich jednoducho boja. Lebo sú väčšinou v partii piati, šiesti a už sa stalo, že ráno sme ich museli zbierať na chodníkoch a tak ďalej,“ informuje Karol Pataky primátor Kráľovského Chlmca.

Droga sa rozširuje medzi rómskou mládežou a sociálne slabšími obyvateľmi.

Droga sa objavila aj Kameňanoch pri Revúcej. „V súčinnosti s políciou riešime viacej prípadov. Dvoch dílerov, priekupníkov sa nám už podarilo zachytiť, ale tým, že je to lacné, tak sa nám to presúva ďalej medzi ľudí. Stále sa nájde nejaká náhrada, ktorá nám to tu ťahá do dediny. Hlavne sa nám to rozširuje medzi rómskou mládežou a sociálne slabšími obyvateľmi,“ uviedol starosta Kamenian Erik Vranka.

Polícia zaznamenala výskyt drogy medzi deťmi na základných školách. „Mali sme dva roky dozadu v priebehu leta, myslím, že šesť až osem prípadov, kedy nám také deti medzi 10 až 15 rokov musela po večeroch odvážať záchranka. Skolabovali, odpadli a museli ich odviezť do nemocnice. Najprv sa nevedelo z čoho, lebo ani rodičia, ani nikto túto drogu neprizná. Kým sme poprichádzali na to, že je to táto droga, plus, ako je to tu rozšírené medzi mládežou, dostane sa k tomu trošku alkohol,“ dodal Erik Vranka.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: kosiceonline.sk