- 6. november 2024 o 21:20
Lístky na vlak si po novom kúpite aj na pošte. V ktorých mestách to bude možné?
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) oznámila pilotný projekt, ktorý umožňuje nákup cestovných lístkov na vybraných pobočkách Slovenskej pošty. Táto nová možnosť je dostupná v mestách a obciach, kde dopravca v minulosti z ekonomických dôvodov zrušil pokladnice. Cieľom je rozšíriť dostupnosť cestovných dokladov aj pre obyvateľov tých lokalít, v ktorých doposiaľ chýbali pokladnice národného dopravcu.
Pilotný projekt prebieha na pobočkách pošty v Báhoni, Hurbanove, Čadci (Pošta 1 Čadca), Fiľakove, Michaľanoch a Stakčíne, pričom v Strážskom plánujú spustiť predaj lístkov v priebehu novembra. Táto novinka je výsledkom úspešných rokovaní medzi ZSSK a Slovenskou poštou, pričom obe strany veria, že táto zmena zlepší komfort a dostupnosť služieb pre cestujúcich.
Pilotný projekt má za cieľ otestovať záujem cestujúcich o nákup lístkov mimo železničných staníc. Predstavená novinka uľahčí kúpu lístkov najmä pre seniorov, ktorí uprednostňujú osobný kontakt pri kúpe lístka na vlak. Ako uviedol generálny riaditeľ Slovenskej pošty Vladislav Kupka, v prípade záujmu cestujúcich sú pripravení rozšíriť predaj lístkov na ďalšie pošty.
Minútky zo Slovenska
- 09:05 Veterinári varujú pred novým neželaným hosťom vo vysokých nadmorských výškach, na túry si pribaľte aj repelent
- 09:00 Časť kontrolórov parkovania v Bratislave môžu čoskoro nahradiť skenovacie autá
- 09:00 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 09:00 FOTO: Aha, čo dokázali ľudia v Zázrivej! Vlastnoručne vybudovali studničku, posedenie aj lavičku pri kaplnke
- 09:00 FOTO: Turistický vláčik v Trenčíne otvára svoju sezónu, cez Mierové námestie vás ale tento rok neprevezie
- 08:30 Pozor na uzávierky v Partizánskom: Obyvateľov čakajú viaceré dopravné obmedzenia
- 08:15 FOTO: Oravský hrad sa vráti do éry palatína Thurza, prídu šermiari aj historický sprievod
- 08:15 Levičania sa sťažujú na ľudí, ktorí postávajú pri známom obchode a obťažujú iných. Jeden sa chcel žene votrieť do auta
- 08:15 Už v sobotu otvoria v Bošáckej doline jedinečný archeopark, návštevníkov prenesie do sveta Keltov a pravekých remesiel
- 08:15 Objavte severný Tribeč: Tri tipy na výlety za krásnymi výhľadmi a magickými miestami bez množstva turistov
- 08:15 Už ste videli Ružinov v 3D verzii? Starosta predstavil technologickú novinku, je prvá svojho druhu na Slovensku
- 08:15 FOTO: Polícia pátra po osobách z Prešova. Môžu pomôcť objasniť zmiznutie 6-tisíc eur
- 24.04. Rušňovodič posiela odkaz bežkyni, ktorá mu pri Dunajskej Strede skoro skočila pod vlak, zľakli sa aj okoloidúci
- 24.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 24.04. Z bývalého závodu na Horehroní denne vyvážajú tisíce litrov kontaminovanej vody, hrádza sa môže pretrhnúť