Na Robotníckej ulici horelo podkrovie rodinného domu, vylúčené nie je ani úmyselné zapálenie


Foto: Na Robotníckej ulici horelo podkrovie rodinného domu, vylúčené nie je ani úmyselné zapálenie Foto: Hasiči Košice

V utorok 20. februára 2018 na Robotníckej ulici horelo podkrovie rodinného domu. Požiar si všimol muž, ktorý na neďalekom pozemku montoval informačnú tabuľu. Z podkrovia sa najskôr dymilo, neskôr z neho šľahali plamene. Na miesto boli privolaní Košickí hasiči, ktorí s plameňmi bojovali z viacerých strán.

Po príchode sme zistili, že horí strecha, bolo silné zadymenie. Okamžite sme začali zasahovať, požiar je už uhasený. S termokamerou sme ešte prehľadali priestor, aby sme vylúčili prítomnosť tlejúcich častí, ktoré by mohli spôsobiť znovurozhorenie,“ informujú hasiči.

Podľa predbežných informácií začal horieť na jednom z pozemkov odpad, pričom sa požiar po fasáde rozšíril na strechu susedovho domu. Obhorel polystyrén a úplne zhorelo aj podkrovie a strecha. „Pravdepodobnou príčinou požiaru je manipulácia s otvoreným ohňom, pričom vylúčené nie je ani úmyselné zapálenie neznámou osobou,“ dodali hasiči. Škoda, ktorá pri požiari vznikla bola odhadnutá na 10 000 eur.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: korzar.sk