Už počas víkendu bude otvorený koľajnicový prejazd Ružínska – Trieda SNP – Laborecká


Foto: Už počas víkendu bude otvorený koľajnicový prejazd Ružínska – Trieda SNP – Laborecká Foto: Mesto Košice

Počas včerajšieho (15. februára 2018) kontrolného dňa na stavbe modernizácie električkových tratí v Košiciach informoval Štefan Bálint, riaditeľ spoločnosti Eurovia Sk o tom, že od pondelka 19. februára 2018 sprejazdnená Trieda SNP, zatiaľ však ide len o skúšobne jazdy električiek. Koľajnicový prejazd Ružínska – Trieda SNP – Laborecká je už vo finálnej fáze.

„Koľajnice na Triede SNP máme uložené vo výške aj smere ako majú byť, cez víkend plánujeme križovatku Ružínska – Trieda SNP – Laborecká opäť otvoriť pre motoristickú verejnosť aj chodcov. Na budúci týždeň sa už začnú robiť na Triede SNP všetky odborné skúšky (zábradlia, nástupištia a pod.), vrátane skúšobných jázd električiek, aby nám dopravný úrad mohol vydať príslušné povolenia. Proces je to dosť zdĺhavý, my ale môžeme začať s kolaudáciou tejto časti stavby modernizácie električkových tratí až po vydaní všetkých zákonom stanovených povolení. Do konca budúceho týždňa by sme radi ukončili aj živicovanie autobusových zastávok na Ondavskej a Ipeľskej ulici, ak nám počasie bude priať, po zaasfaltovaní zastávok by už mohli byť zrušené tie, ktoré zatiaľ slúžia ako dočasné, “ uviedol Štefan Bálint, riaditeľ Eurovia Sk.  

Práce na Triede SNP napredujú, najneskôr do konca februára by mali byť pre motoristickú verejnosť prejazdné všetky jazdné pruhy v plnom profile, s výnimkou zopár kratších úsekov, na ktorých ešte budú musieť stavbári robiť menšie dokončovacie práce. Tieto miesta budú takisto prejazdné, len kvôli spomínaným nevyhnutným prácam dočasne trochu zúžené. Každý úsek však predtým riadne označia prenosnými dopravnými značeniami.

Zatiaľ sme ako zástupcovia investora stavby spokojní s postupom prác nielen na Triede SNP kde už ideme pomaly do „cieľovej rovinky”, ale aj s prácami v čiastočne uzavretom úseku od križovatky Štúrova – Toryská po križovatku Dunajská - Idanská – Moldavská cesta. Stavbári tam vyberajú staré koľajnice, majú už vybúrané zastávky, demontované trakčné vedenie, pripravujú sa na prekopávky cesty kvôli preložkám vodovodu, kanalizácie, plynu, kábelovodu, respektíve výstavbu nového trakčného vedenia. Z dopravného podniku ma informovali, že v súvislosti s dopravnou situáciou v daných úsekoch nezaznamenali žiadne sťažnosti, a nedochádza ani ku kolíziám vozidiel. Chcem preto opäť poďakovať všetkým vodičom motorových vozidiel za ich trpezlivosť, tolerantnosť a ohľaduplnosť, za to že akceptujú a rešpektujú dočasné dopravné značenia, a aj vďaka tomu nevznikajú na uzavretých či čiastočne uzavretých úsekoch cestných komunikácií vážnejšie kolízne situácie,” dodal Martin Petruško viceprimátor mesta Košice..Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Košice