Na východnom Slovensku počas návštevných hodín mizne majetok nemocníc, príbuzní sa majú aj sprchovať


Foto: Na východnom Slovensku počas návštevných hodín mizne majetok nemocníc, príbuzní sa majú aj sprchovať Foto: procare.sk

Počas návštevných hodín v nemocnici v Michalovciach miznú veci, ktoré sú majetkom nemocnice. Najčastejšie nemocnica zaznamenal krádež príborov či ovládačov na televízory a dokonca aj toaletného papiera. „Trošku nás zaskočili tie krádeže, ktoré sme zaznamenali,“ uviedla Milena Cifruľáková manažérka klastra Žena a dieťa, nemocnica Michalovce. Na sociálnych sieťach sa objavili aj informácie, že sa popri návšteve pacienta jeho príbuzní či známi na izbe aj osprchovali. „Ťažko je to dokázateľné. Toto sa nám nepotvrdilo, nemali sme túto skúsenosť,“ dodala Milena Cifruľáková. 

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach osadili v roku 2016 nové automaticky otvárateľné dvere, ktoré však vydržali mesiac, kým vandali rozbili sklenenú výplň plynovou zbraňou. V rovnakom čase nemocnica modernizovala v poliklinickej časti aj toalety pre pacientov, menené boli umývadlá, misy a pisoáre v anivandal úprave, avšak ani to nepomohlo. Ukradnuté boli vešiaky, vypumpovali tekuté mydlo zo zásobníka, zobrali toaletné papiere alebo papierové obrúsky na utretie rúk, stalo vždy v krátkom čase ako zásoby boli doplnené.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: korzar.sk