Záujem o výstavbu futbalovej arény v Košiciach majú tri stavebné spoločnosti


Foto: Záujem o výstavbu futbalovej arény v Košiciach majú tri stavebné spoločnosti Foto: Košická futbalová aréna facebook

Pozemok kde bude stáť nová futbalová aréna v Košiciach je pripravený na výstavbu, na jeho vyčistenie bolo vyhradených 400 000 eur. Záujem o postavenie futbalovej arény v majú tri stavebné spoločnosti, ktoré svoje návrhy mohli predkladať do 19. januára 2018. Po výbere zhotviteľa by sa mohla futbalová aréna začať stavať už na jeseň tohoto roku.

„Uskutočnili sa hrubé terénne prípravy, vykopaná je jama pre výstavbu štadióna, realizovali sa práce na splaškovej kanalizácii, vodovodnej prípojke, riešila sa kapacita elektrickej energie, ako aj teplovodná prípojka, kde časť prác prebehne ešte na jar kvôli poveternostným podmienkam,“ uviedol Martin Petruško viceprimátor Košíc a predseda predstavenstva spoločnosti Košická futbalová aréna.

V pondelok 22.januára viceprimátor mesta Košice otváral obálky s ponukami verejného obstáravania


„Zatiaľ išlo o otvorenie obálok kde sa posudzujú technické parametre. Momentálne prebieha posudzovanie a po jeho skončení dôjde k otvoreniu obálok s cenovými ponukami. Po výbere zhotoviteľa by malo dôjsť k podpisu zmluvy s víťazom súťaže. Predpokladám, že by sa tak mohlo stať v priebehu jari,“ pokračuje Martin Petruško.

Ak pôjde všeko podľa plánov tak začiatkom marca by mohla byť podpísaná zmluva o dielo s hotoviteľom. „Ten bude poverený naprojektovaním samotného štadióna a potom aj jeho výstavbou. Pevne verím, že prvé bagre by sa na stavenisku mohli objaviť už na jeseň tohto roka. Aj naďalej platí, že termín dostavby štadióna je rok 2020. Dovtedy máme na jeho výstavbu vyčlenené aj finančné prostriedky,“ dodal Petruško viceprimátor mesta Košice.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: kosicednes.sk