Slovenská premiéra slávnej fantasy detektívky Terry Pratchett, Stephen Briggs: MAŠKARÁDA v Košiciach


Foto: Slovenská premiéra slávnej fantasy detektívky Terry Pratchett, Stephen Briggs: MAŠKARÁDA v Košiciach Foto: Štátne divadlo Košice

Milovníci fantasy spozornejú pri slove Plochozem a vedia, že je to séria tých 40 kníh, ktoré rôznymi spôsobmi hovoria o fantazijnom fiktívnom svete ležiacom na chrbte plávajúcej korytnačky putujúcej vesmírom. Slovník britského autora Terryho Pratchetta sa stal už kultovým a jeho postavy si žijú aj mimo literárnych kruhov. Jedným z príbehov úžasnej Plochozeme je aj detektívka z Ank-Morporskej opery s názvom Maškaráda alebo Fantóm opery. Táto komická fantasy kniha odhaľuje celý mechanizmus operného zákulisia. Nielen. Ale najmä rieši dôležitý problém. 

Dve najväčšie čarodejnice Bábi Zlopočasná a Starenka Oggová hľadajú tretiu. Veď čarodejnice musia byť vždy tri. Adeptka je jasná - Anička Nuličková. Lenže tá sa rozhodla pre dráhu opernej speváčky a kariéra čarodejnice sa jej až tak nevidí. V opere sa však začnú diať šialené veci, objaví sa tajomný fantóm a pár mŕtvol. Ako si s fantómom poradia? Rozhodne sa Anička Nuličková pre operu alebo čarodejnícky svet? Všetko sa odhalí v Maškaráde. Rozprávanie Terryho Prattcheta, najpredávanejšieho britského autora, je zmesou humoru, satiry a paródie. Každý „milovník” opery i detektívky si príde na svoje.


Miesto: Historická budova Štátne divadlo Košice
Dátum: 28.01.2018 - 16:00
Zdroj: Štátne divadlo Košice